مناسب ترین کف پوش برای ورزشهای رزمی چیست؟

مناسب ترین کف پوش برای ورزشهای رزمی

کفپوش باشگاه رزمی از مواد فوم لاستیک ساخته شده است که به علت نرم بودن و خاصیت انعطاف پذیری به راحتی در مهد کودک ها و باشگاه های ورزشی مورد استفاده می باشد

مزیت ها و خصوصیات تاتامی مناسب تکواندو و رزمی

قابلیت حمل و وزن مناسب محصول، به عنوان مزیت مهم و خصوصیات تاتامی مناسب تکواندو و رزمی به حساب می آید. ضخامت و تراکم بالای محصول، امکان استفاده از آن را برای مدت زمان طولانی فراهم می سازد. به همین جهت، استفاده مکرر و پیوسته از کفپوش، بافت و ظاهر محصول را دچار مشکل و خرابی نمی کند. سازگاری این محصولات با سلامت انسان و محیط زیست، از مزیت های تاثیر گذار و مؤثر آن محسوب می گردد.

به منظور رعایت اصول بهداشتی، به سهولت می توان سطح کفپوش را شستشو داد. انعطاف پذیری مناسب کفپوش، راحتی ورزشکار در هنگام استفاده از آن را فراهم می سازد.قیمت مقرون به صرفه و مناسب نیز از خصوصیات تاتامی مناسب تکواندو و رزمی می باشد. با سفارش و خرید کفپوش تاتامی، امنیت و ایمنی را در محیط پراکنده نمایید.

فارغ از خصوصیات کفپوش مناسب تکواندو و رزمی، می توان به کاربرد این محصولات نیز اشاره ای نمود. کفپوش تاتامی علاوه بر استفاده در تکواندو در سایر ورزش های رزمی نظیر کاراته، جودو و جوجیتسو نیز امکان استفاده را دارد. ضخامت و چگالی بسیار مناسب این محصول، کاربرد کفپوش را در مکان های آموزشی مانند مهدکودک و مدرسه میسر می سازد. دوام و کیفیت بالای کفپوش ورزشی، نظر و توجه ورزش کشتی و هاپکیدو را به آن معطوف ساخته است. امنیت و تامین سلامت ورزشکار، حرف اول و آخر را در ورزش های رزمی می زند. بر همین اساس، خاصیت ارتجاعی مناسب و حالت ضربه پذیری از خصوصیات تاتامی مناسب تکواندو و رزمی به شمار می رود. امروزه و به منظور ایمن سازی سالن های ورزشی، کفپوش تاتامی در طیف وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد

کفپوش ورزش رزمی به عنوان فاکتوری مهم در آماده سازی یک سالن ورزش رزمی مطرح است. در ورزش های رزمی از قبیل تکواندو، کاراته، جوجیتسو، جودو، بوکس، MMA، کبدی، کشتی و … شاهد ضربات شدیدی هستیم که ورزشکاران به یکدیگر وارد می کنند و حریف خود را نقش بر زمین می کنند. کفپوش ورزش رزمی علاوه بر اینکه در حالتی که ورزشکاران ایستاده مشغول مبارزه هستند مقداری از فشار وارد به مفاصل آن ها را کم می کند، همچنین زمانی که ورزشکار نقش بر زمین می شود تا حد زیادی آسیب های احتمالی را کاهش می دهد.

کفپوش فومی تاتامی در ضخامت متنوع برای رشته های رزمی مختلفی مناسب بوده و خاصیت ضربه گیری مناسبی دارد. کفپوش تاتامی تولید شده از فوم EVA، دارای خاصیت های مختلفی چون ضد آب بودن، ضربه گیری مناسب و قابلیت شستشو می باشد. از دیگر خاصیت کفپوش تاتامی ساخته شده از فوم EVA عایق صدا و حرارت می باشد.

کفپوش تاتامی رزمی مناسب برای ورزش های رزمی چون بوکس، کاراته ، تکواندو، جودو، کونگ فو و سایر ورزش های رزمی می باشد. ورزش های رزمی، از ورزش های محبوب و پرطرفدار در بین جوانان ونوجوانان هستند که رعایت نکات ایمنی در آن ها، بسیار حائز اهمیت است. از این رو کفپوش تاتامی بدلیل خاصیت برگشت پذیری بالا و ضربه گیری مناسب، از آسیب دیدن ورزشکاران جلوگیری می کند.

جنب و جوش و تحرک ورزشکاران در این ورزش ها بسیار بالاست و احتمال افتادن آن ها بر روی زمین بیش از سایر رشته های ورزشی می باشد. و همین مسئله باعث شده است تا استفاده از انواع کفپوش تاتامی رزمی در سالن های مخصوص ورزش های رزمی، لازم و ضروری عنوان شود.   امروزه تمام باشگاه های ورزشی سعی دارند تا کف سالن های خود را با کفپوش ورزش رزمی مناسب بپوشانند تا از آسیب دیدن ورزشکاران جلوگیری کنند.

کفپوش رزمی، یکی دیگر از کفپوش های ورزشی است که آن را جهت انجام حرکات رزمی و ژیمناستیک در سالن ها نصب می کنند.                           به این ترتیب، بسیاری از سالن های ورزشی جهت تمرین ورزشکاران خود از این کفپوش استفاده می کنند. این کفپوش مانع از بروز آسیب دیدگی ورزشکار شده و محیط سالن را به یک محیط امن و استاندارد تبدیل می کند

کفپوش تاتامی بهترین کفپوش مناسب جهت استفاده درسالن های ورزش رزمی و سالن های ایروبیک می باشد. در واقع بدلیل خاصیت ارتجاعی بالا، این کفپوش ها نوعی ضربه گیر به حساب می آیند.  استحکام، انعطاف پذیری و نرمی بالای این کفپوش ورزشی موجب حفظ ایمنی ورزشکاران درحین تمرینات رزمی می گردد.

کفپوش تاتامی به سادگی قابل نصب است و یکی از ویژگی های برجسته این کفپوش، راحتی در نصب آن است. شیوه نصب این کفپوش بدین صورت است که قطعات پازلی آن در کنار همدیگر قرار می گیرند و قفل می شوند. کفپوش ورزش رزمی کاملا ایمن، بهداشتی و انعطاف پذیر بوده و دارای گواهی تاییدیه بهداشت و گواهی استاندارد می باشد.

کفپوش های تاتامی بدلیل ضد آب بودن براحتی قابل شستشو بوده و به آسانی خشک می شوند. این کفپوش ها بدلیل برخورداری از دو رویه آج دار پس از استفاده از یک سمت آن می توانید از طرف دیگر آن نیز استفاده نمایید. رنگ بندی بسیار متنوع همچنین ابعاد و ضخامت های مختلف از ویژگی های برجسته این کفپوش می باشد.

دکمه بازگشت به بالا