معایب استفاده از کاسه روشویی دوقلو

روشویی دوقلو : تفاوتی ندارد که سرویس بهداشتی کنونی خود را کرده و یا از ابتدا در حال ساخت آن هستید، طراحی سرویس بهداشتی همیشه با جزئیات فراوانی همراه است. معمولا وان، شیر و دوش آب، توالت فرنگی و هم چنین روشویی در تمام حمام ها و دستشویی ها به عنوان عناصر اصلی وجود دارند، به ویژه در سرویس بهداشتی هایی که حمام و دستشویی یکی هستند. زمانی که می خواهید یک سرویس بهداشتی جدید بسازید و یا آن را بازسازی کنید، یکی از مهم ترین کار ها این است که برای انجام لوله کشی کف، مکان قرار گرفتن روشویی و بزرگی آن را مشخص کنید.

اگر برای ساخت سرویس بهداشتی نمی خواهید با یک معمار و طراح داخلی همکاری کنید، باید برخی از نکات را در ذهن داشته و به آن ها توجه کنید. در اولین قدم بعد از مشخص کردن مکان قرار گیری روشویی، ابعاد آن را مشخص کنید. مراقب باشید تا روشویی را در اندازه ای انتخاب کنید که درب سرویس بهداشتی به راحتی باز و بسته شود.

فاصله میان قرار گرفتن کابینت زیر روشویی، طبقات، آینه و چراغ را نسبت به سینک دستشویی اندازه بگیرید. بعد از انجام اندازه گیری های لازم می توانید به مدل روشویی، لوازم لازم و سایر جزئیات فکر کنید.

معمولا روشویی ها دارای 3 مدل اصلی هستند؛ در اولین مدل برای ایجاد نمای یک دست سینک به کمد زیر خود متصل می شود. در مدل دوم سینک روی کمد قرار گرفته و به شکل یک کاسه و یک کمد جدا از هم دیده می شوند و تنوع زیادی در این مدل وجود دارد و در مدل آخر کمد و سینک به صورت یک پارچه دیده می شوند.

معمولا کابینت زیر روشویی ها از جنس چوب است و برای خود روشویی نیز جنس مرمر و سرامیک بسیار پرکاربرد هستند. جنس سطح رویی کمد و روشویی نیز می تواند از یک جنس انتخاب شوند.

  • انتخاب میان روشویی دو قلو و روشویی تک

زمانی که می خواهید سرویس بهداشتی ساخته و یا آن را بازسازی کنید، می توانید بسیاری از موارد از جمله وان، آینه، پوشش دیوار ها و کف را تغییر بدهید. اگر سرویس بهداشتی شما دارای فضای کافی باشد هر تغییری که در نظر داشته باشید را می توانید اجرا کنید. اگر به غیر از تغییر در اکسسوار ها و جزئیات می خواهید تغییر بزرگی تری ایجاد کنید باید به این موضوع به خوبی فکر کنید، زیرا یک تصمیم اشتباه به معنای صرف هزینه و زمان بیشتر و زحمت فراوان خواهد بود.

در سرویس های بهداشتی یکی از مهم ترین موارد که باید به آن توجه شود، انتخاب روشویی است. اما مناسب ترین روشویی برای سرویس بهداشتی کدام است؟ مدل های متنوعی برای سبک روشویی با جنس های متفاوتی وجود دارد. در واقع سبک روشویی کاملا به سبک شخصی شما و دکوراسیون سرویس بهداشتی بستگی دارد. اندازه روشویی نیز بر اساس فضای موجود در حمام و دستشویی انتخاب می شود.

تعداد کاسه های روشویی نیز بستگی به متراژ زمین دارد، برای مثال در سرویس بهداشتی های متوسط می تواند به شکل یک روشویی بزرگ و یا روشویی دو قلو انتخاب شود. روشویی های دو قلو و تک، همان طور که امتیازاتی دارند، مشکلات و معایبی نیز به همراه خواهند داشت. در این مطلب برای کمک به انتخاب روشویی مناسب، امتیازات و مشکلات هر دو مدل روشویی را بررسی خواهیم کرد. با پویانو همراه باشید:

  • استفاده از روشویی دو قلو در سرویس بهداشتی

اگر دارای سرویس بهداشتی ای بزرگ هستید با استفاده از روشویی دو قلو می توانید راحتی شخصی خود در حمام و دستشویی را افزایش دهید. روشویی دو قلو تنها به معنای وجود دو عدد سینک نیست، بلکه هم زمان به معنای وجود فضای بیشتر در اطراف سینک و وجود کمد ها و طبقات بیشتر است. به ویژه اگر دارای خانواده ای پر تعداد هستید و می خواهید که صبح ها سریع تر آماده شوید، روشویی دوقلو برای رفع این مشکل بهترین راه حل خواهد بود.

معمولا روشویی های دو قلو دارای سطح رویی شیک و زیبا و کمدی از چوب مرغوب هستند، این گونه می توانید ظاهری بی نظیر به سرویس بهداشتی خود ببخشید. هم چنین اگر به دنبال فضای اضافه برای قرار دادن اشیاء هستید، روشویی های دو قلو تعداد زیادی کمد و کشو برای پنهان کردن اشیاء شخصی در اختیار شما قرار می دهند.

تصور کنید که می خواهید در سرویس بهداشتی از روشویی دو قلو استفاده کنید. آیا فضای کافی برای حرکت کردن باقی می ماند؟ آیا سرویس بهداشتی بیش از اندازه تنگ نمی شود؟ آیا همراه با روشویی دوقلو، فضای کافی برای قرار دادن اشیاء دیگر و کمد نیز باقی می ماند؟ پاسخ دادن به این پرسش ها مشخص خواهد کرد که آیا روشویی دو قلو برای سرویس بهداشتی شما مناسب است یا خیر.

بدون شک یکی از بزرگ ترین فواید روشویی دوقلو این است که مشکل انتظار کشیدن را از بین خواهد برد. هم چنین می توانید تمام لوازم شخصی خود را در قسمت روشویی مخصوص به خود قرار دهید، این گونه تمام لوازم مورد نیاز شما برای آماده شدن در یک نقطه مشخص قرار خواهند داشت. اما همان طور که روشویی دوقلو دارای امتیازاتی است، مشکلاتی نیز دارد.

در نهایت انتخاب روشویی دو قلو و یا تک نفره کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. انتخاب گزینه مناسب برای سرویس بهداشتی با این که چه چیزی برای شما بیشتر اهمیت داشته و این که انتظار چه چیزی را دارید در ارتباط است.

در بازار روشویی های دوقلو در مدل ها، اندازه ها و رنگ های متفاوتی وجود دارد. روشویی های سفید رنگ معمولا محبوبیت و کاربرد بیشتری دارند، زیرا می توانید این روشویی ها را با اکسسوار ها و سطوح رنگی ترکیب کنید. هم چنین روشویی سفید به دلیل این که مکان را روشن تر و تمیز تر جلوه می دهد بهترین انتخاب به شمار می رود. مدل روشویی را نیز بسته به سلیقه شخصی خود می توانید در مدل های مختلف انتخاب کنید.

همان طور که روشویی هایی با طراحی معاصر وجود دارد، روشویی های شیشه ای و یا سنگی، در رنگ ها و جنس های متفاوتی تولید شده و هرکدام را می توانید انتخاب کنید. اگر به طراحی های قدیمی علاقه مند هستید، روشویی های دوقلو به سبک روستیک انتخاب فوق العاده ای برای سرویس بهداشتی شما خواهد بود. روشویی های دو قلوای که دارای جزئیات چوبی و یا مسی هستند، در ترکیب با اشیاء قدیمی و کلاسیک ظاهر بی نظیری پیدا خواهند کرد.

این مدل روشویی برای زوج ها یک وسیله بسیار جذاب است. برای این زوج ها زمان مورد نیاز برای آماده شدن در صبح ها به نصف خواهد رسید، هم چنین هرکدام از آن ها فضای کافی برای قرار دادن اشیاء شخصی خود خواهند داشت. داشتن یک روشویی شخصی به ویژه برای افرادی که کمی وسواس دارند نیز یک امتیاز بزرگ خواهد بود. زیرا بسیاری از انسان ها از این که از روشویی مشترک استفاده کنند احساس ناخوشایندی پیدا می کنند.

به غیر از این موارد، اگر روزی بخواهید خانه خود را بفروشید، وجود روشویی دوقلو در سرویس بهداشتی ارزش خانه را افزایش خواهد داد. در واقع این افزایش ارزش تنها به دلیل راحتی ایجاد شده نیست، بلکه در بلند مدت از نظر اقتصادی نیز مفید خواهد بود.

خریدارانی که شخصیتی شبیه به شما داشته باشند، در سرویس بهداشتی خود راحتی و فضای بیشتری را ترجیح خواهند داد. به طور خلاصه روشویی دوقلو انتخاب مناسبی برای افزایش ارزش خانه شما خواهد بود.

روشویی های دو قلو می توانند مانند روشویی های تکی به صورت جداگانه نیز استفاده شوند. نیازی نیست که حتما روشویی ها به صورت یک تکه و متصل به هم باشند. در صورتی که سرویس بهداشتی شما کوچک باشد، می توانید از دو عدد روشویی کاملا جدا از هم استفاده کنید.

مانند هر محصول دیگری وجود روشویی بیشتر از یک عدد، در کنار امتیازاتی که دارد، معایبی نیز خواهد داشت. در راس این معایب نیز فضایی که روشویی دوقلو اشغال می کند قرار دارد. با وجود کمد ها و سطح اضافه ای که روشویی دو قلو به همراه دارد، تبدیل به عنصری می شود که بیشترین فضا را در سرویس بهداشتی به خود اختصاص می دهد.

اگر در سرویس بهداشتی شما فضای کافی برای استفاده از این مدل روشویی وجود نداشته باشد، متاسفانه نمی توانید به راحتی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

در میان دو روشویی باید حداقل 11 تا 12 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد، در غیر این صورت آرنج های شما مدام با هم برخورد خواهند کرد. هم چنین با وجود این که روشویی دو قلو می تواند ارزش خانه را افزایش دهد، در صورتی که باعث تنگ شدن فضای سرویس بهداشتی شود، تاثیر منفی ایجاد کرده و ارزش خانه را کاهش خواهد داد.

تصور کنید که در سرویس بهداشتی فضای خالی کافی وجود داشته باشد. مشکل دیگری که با آن مواجه خواهید شد، هزینه مورد نیاز است. قبل از این که اقدامی انجام دهید میزان هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید را در نظر بگیرید. روشویی های دو قلو، با اضافه شدن کمد ها و سطوح رویی آن ها و با در نظر گرفتن سیستم لوله کشی مورد نیاز، خیلی بیشتر از روشویی های تکی هزینه خواهد داشت.

  • روش های رفع مشکلات روشویی دوقلو

قبل از این که به دلیل معایب و مشکلاتی که در بالا گفته شد از به کار بردن روشویی دوقلو پشیمان شوید، می توانید روش هایی را برای رفع این مشکلات به کار ببرید. ابتدا افرادی که دچار مشکل کمبود فضا هستند می توانند از روشویی دو قلو با اندازه کوچک تر استفاده کنند. کوچک شدن سطح رویی روشویی در فاصله میان دو سینک کمی مشکل ایجاد خواهد کرد، اما با خالی قرار دادن فضای زیر روشویی، فضای کمتری در سرویس بهداشتی اشغال خواهد شد.

برای ایجاد فضای کافی برای جاسازی اشیاء، به جای زیر روشویی می توانید از فضای بالای آن استفاده کنید. نصب کمد و شلف های متعدد بر روی دیوار بالای روشویی فضای کافی برای قرار دادن اشیاء در اختیار شما قرار خواهد داد.

گاهی اوقات فضای سرویس بهداشتی بسیار کوچک است. در این شرایط کار چندانی نمی توان انجام داد. اما برای این که سرویس بهداشتی را به مکانی کارآمد تر تبدیل کرده و برای این که از روشویی، آینه، وان و سایر اشیاء بزرگتر استفاده کنید، می توانید یک دیوار را خراب کرده و از ابتدا سرویس بهداشتی را طراحی کنید.

البته این گونه هزینه بیشتری نیز صرف خواهید کرد. اما با این روش از یک سرویس بهداشتی کوچک نجات پیدا کرده و یک عمر اذیت نخواهید شد، هم چنین با بالا رفتن ارزش خانه یک سرمایه گذاری برای آینده نیز به شمار خواهد رفت.

انتخاب روشویی مناسب باید بر اساس احتیاجات شما، تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند، اندازه و متراژ سرویس بهداشتی و بودجه مورد نظر شما صورت بگیرد. اگر در سرویس بهداشتی برای استفاده از روشویی دوقلو فضای کافی وجود ندارد، انتخاب چنین روشویی ای نامناسب خواهد بود.

البته اگر این موضوع را نیز در نظر بگیرید که روشویی دو قلو نیاز به ایجاد تغییرات و لوله کشی جدید دارد، استفاده از روشویی تکی بسیار اقتصادی تر خواهد بود. یکی دیگر از امتیازات روشویی تکی، سهولت تمیزی آن بوده و فضای کمتری برای تمیز کردن وجود

خواهد داشت.

در صورت استفاده از روشویی تک، به ویژه در خانواده های پر تعداد، باطراحی حمام لوکس و مناسب برای مصرف کننده، بسیار مهم و قابل توجه است. چراکه نیازهای افراد مختلف در هر خانه ای متفاوت است و هر شخص از دکوراسیون حمام خود، برطرف شدن نیازش را انتظار دارد. یکی از این موارد استفاده از سینک روشویی یا در طراحی حمام است. اما قبل از استفاده از آن در دکوراسیون ، باید از مزایا و معایب آن آگاهی پیدا کرد.

امروزه مدل های مختلفی از انواع کاسه روشویی لوکس در طراحی حمام و طراحی سرویس بهداشتی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع کاسه روشویی ها ، مدل دوقلوی آن است. در این مدل، دو عدد کاسه روشویی در کنار هم بر روی صفحه روشویی قرار می گیرند و هر کدام جداگانه ای دارند. بنابراین دو نفر به طور همزمان می توانند از حمام یا سرویس بهداشتی استفاده کنند. اما مزایا و معایب استفاده از کاسه روشویی دوقلو چیست؟

مزایای استفاده از کاسه روشویی دوقلو

مزایای استفاده از کاسه روشویی دوقلو در هر خانواده می تواند متفاوت باشد. مثلا زوج های جوان در حمام مستر خود می توانند از این مدل از کاسه روشویی استفاده کنند و این کار باعث می شود که در هنگام صبح که معمولا افراد با عجله به دنبال آماده شدن برای بیرون رفتن هستند، دچار مشکل نشوند و هر کدام بتوانند از کاسه روشویی جداگانه ای برای آماده شدن استفاده کنند.

کاسه روشویی دوقلو همچنین برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند نیز مناسب است. چراکه می تواند به مستقل شدن کودک شما کمک کند. به طور مثال هنگامی که در حال مسواک زدن جلوی سینک روشویی هستید، فرزند شما نیز می تواند به طور مستقل از سینک دیگر برای مسواک زدن استفاده کند و در این حالت تحت نظر شما نیز باشد.

همچنین کاسه روشویی دوقلو برای خانواده های پر جمعیت تر نیز دارای مزیت است. به این صورت که افراد این خانواده هم زمان می توانند از یک سرویس بهداشتی یا حمام ، بدون ایجاد مزاحمت برای یکدیگر استفاده کنند.

از دیگر مزایای استفاده از کاسه روشویی دوقلو ، شخصی سازی وسیله ها است. بدین صورت که می توانید لوازم شخصی خود را در بالا یا کنار سینک خود قراردهید و نگران برهم خوردن چیدمان آن ها نباشید.

معایب استفاده از کاسه روشویی دوقلو

هزینه بالا: زمانی که شما این مدل از کاسه روشویی را انتخاب می کنید در اصل باید هزینه دو عدد کاسه روشویی را بدهید. چراکه نیاز به دو عدد کاسه روشویی و همچنین نیاز به دو سری شیرآلات می باشد. همچنین ابعاد کابینت یا صفحه روشویی نیز بزرگ تر می شود و این مورد نیز، هزینه بیشتری را شامل خواهد شد.

اشغال فضا: برای استفاده از کاسه روشویی دوقلو نیاز به فضای بیشتری هست. به همین علت در طراحی حمام ها و سرویس های بهداشتی باید این فضا وجود داشته باشد و این مدل را نمی شود در هر فضای بهداشتی پیاده کرد. همچنین باید به فاصله بین کاسه روشویی ها نیز دقت کرد. این فاصله باید به حدی باشد که دو نفر هنگام استفاده به هم برخورد نکنند و از هم فاصله داشته باشد.

استفاده از این مدل کاسه روشویی در فضاهای بهداشتی و دکوراسیون حمام می تواند امکان استفاده از عناصر دیگر مانند وان یا کابین دوش را از شما بگیرد. بنابراین با بررسی مزایا و معایب این مدل از کاسه روشویی به انتخاب آن اقدام کنید.
شرکت ژیمان واردکننده انحصاری کاسه روشویی های اسپانیایی بتکو می باشد. انواع مختلف این کاسه روشویی ها را می توانید در سایت اصلی شرکت ژیمان مشاهده کنید. همچنین این کاسه روشویی ها می توانند به صورت نیز استفاده شوند.

به اشتراک گذاشتن این موضوع با انتخاب بستر اشتراک مورد نظر شما!

ید هر روز صبح زمانی را منتظر بمانید. شاید این موضوع یک مشکل مهم به نظر نرسد، اما زمان هایی که به دلیل کار و یا درس باید خیلی سریع آماده شوید، هر دقیقه انتظار به ضرر شما خواهد بود.

یکی دیگر از مشکلاتی که در استفاده از روشویی تکی با آن مواجه خواهید شد این است که در طول سال ها ممکن است لوله کشی آن گرفته و دچار مشکل شود، اما در روشویی های دوقلو در صورت بروز چنین مشکلی در یکی از آن ها، می توانید از روشویی سالم برای انجام کار های خود استفاده کنید. شما می توانید جهت قیمت روشویی کابینتی با ما تماس بگیرید

 

دکمه بازگشت به بالا