ایرانی کسب و کارتندرستی

تعرفه اندولیفت چقدر است و چطور محاسبه می شود؟

ندولیفت یکی از جدیدترین متدهای زیباسازی و جوانسازی پوست است. اندولیفت (endolift) با فیبر نوری بسیار نازکی پوست تحریک می شود؛ که این تحریک منجر به تولید کلاژن می شود. اندولیفت نسبت به سایر روشهای زیبایی عوارض کمی دارد، خوب جواب می دهد و قیمت مناسبی هم دارد.

اندولیفت یک روش جدید برای برانگیختن بافت‌های عمیق پوست با استفاده از لیزر است. این بافت‌ها با این تحریک می‌توانند رشته‌های کلاژن جدید ساخته و از این طریق افتادگی پوست را کاهش دهند. در این روش، یک فیبر نوری بسیار نازک در ابعاد میکرومتر به لایه‌های زیرین پوست وارد می‌شود. پس از آن، در حدفاصل بین بافت چربی و بخش عمیق لایه‌ی دِرم قرار داده می‌گیرد. لیزر دایود به‌وسیله یک فیبر دیگر به فیبر اول وصل شده و انرژی لیزر که در ناحیه مادون‌قرمز از طیف فرکانس مرئی قرار دارد به لایه‌های زیرین پوست تابانده می‌شود.

اندولیفت یک روش درمانی غیرتهاجمی مورداستفاده در پزشکی زیبایی (Cosmetic Medicine) است که به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. برای انجام اندولیفت نیازی به بیهوشی کامل نیست. مهم‌ترین ویژگی این راه درمانی این است که بدون نیاز به برش پوست یا ایجاد بخیه در آن و بدون بیهوشی و نیاز به بستری‌شدن، نتایجی شبیه به جراحی لیفت دارد. اندولیفت همچنین هیچ اِسکاری (جای زخمی) بر روی پوست ایجاد نمی‌کند.

نحوه کار و اثرگذاری اندولیفت

اندولیفت از دو کلمه Endo و Lift تشکیل شده است. در این روش یک فیبر نوری بسیار نازک که قطری در بین ۲۰۰ تا ۳۰ میکرون (برای کاربردهای صورت) یا ۴۰۰ تا ۶۰۰ میکرون (برای کاربردهای مرتبط با نقاط دیگر بدن) دارد، به زیر لایه‌های پوستی وارد می‌شود. این فیبر نوری به یک منبع انرژی لیزری دایودی متصل است. این فیبر از لایه‌ی اولیه‌ی زیرین پوست به هیپودِرم وارد می‌شود. لیزرهای پوست که برای رفع موهای زائد به کار می‌روند تنها توانایی اثرگذاری سطحی را بر پوست دارند اما این روش قادر است که انرژی لیزر را به لایه‌های زیرین پوست منتقل کند.

اندولیفت را می‌توان به‌تنهایی یا در کنار سایر برخی دیگر از روش‌های جوان‌سازی پوست مانند هایفوتراپی به کار برد. اندولیفت از ویژگی فیزیکی مشخصی که در اشیاء گوناگون وجود دارد بهره می‌برد. هر یک از اجسام توانایی دریافت طول موج‌های مشخصی را دارند و طول موج‌های دیگر را دریافت نمی‌کنند. لیزر اندولیفت این توانایی را دارد که با استفاده از طول موج ۱۴۷۰ نانومتری بر برخی از بافت‌ها به‌صورت مشخصی تأثیر بگذارد و بر بافت‌های دیگر بی‌اثر باشد.

انرژی منتقل‌شده از فیبر نازک نوری باعث عمل لیپولیز یا چربی‌سوزی بافتی می‌شود. اساس بسیاری از زیرمجموعه‌های اندولیفت مانند اندولیفت غبغب، اندولیفت بینی، اندولیفت صورت، اندولیفت چشم و غیره همین است. غیر از سوزاندن چربی‌ها، اندولیفت باعث تحریک کلاژن سازی و ساخت الاستین می‌شود که سبب انعطاف‌پذیری و استحکام هم‌زمان پوست خواهد شد. از دیگر موارد مثبتی که در این روش صورت می‌گیرد، بازسازی رگ‌های بدن است. حرارتی که در بافت‌ها ایجاد می‌شود سبب بالارفتن سوخت‌وساز سلول‌ها شده و غذارسانی بیشتر به آن‌ها سبب افزایش ساخت کلاژن در آنها و نیز در رگ‌های منتقل‌کننده آنها می‌شود.

اندولیفت چکار می کند؟

از کاربردهای اندولیفت به می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفت کردن پوست در مدت‌‌زمان اندک
  • بالابردن میزان اکسیژن‌رسانی به سلولهای پوست
  • افزایش کیفیت متابولیسم سلولی از طریق فعال‌کردن بیشتر میتوکندری
  • لیپولیز بافت‌های زیرپوستی
  • بالابردن گرمای درون بافت‌ها برای افزایش ساخت رگ در بدن
  • بالابردن میزان تغذیه سلولهای پوست
  • فعال ساختن رشته‌های کلاژن و الاستین برای استحکام و انعطاف‌پذیری بیشتر
  • تصحیح زوایای صورت و گردن و سایر نواحی بدن.

هزینه انجام عمل اندولیفت صورت در مقایسه با دیگر روش‌ های لیفت صورت، کمتر است. در گذشته، برای انجام لیفت صورت بیشتر از جراحی به جای لیزر استفاده می ‌شد و هنوز هم در مواردی که افتادگی پوست با هیچ روش دیگری قابل درمان نباشد، از جراحی استفاده می ‌شود که هزینه‌ های بالایی را به همراه دارد.

اما در اندولیفت، هزینه ‌های بستری و هزینه ‌های دارویی معمولا وجود ندارند و بیمار سریعتر به زندگی روزمره خود بازمی‌گردد.همچنین، اندولیفت تنها در یک جلسه انجام می ‌شود و معمولا نسبت به روش ‌های دیگر، مقرون به صرفه‌ تر است. البته تخصص پزشک نیز در هزینه اندولیفت تاثیرگذار است. در حال حاضر، قیمت اندولیفت صورت در تابستان 1402 به صورت حدودی از 5 میلیون تا 20 میلیون تومان متغیر است.

دکمه بازگشت به بالا