ایرانی کسب و کارعمومی

تعویض قفل شب بند درب ضد سرقت

تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت کار مهمی است تا کسی نتواند به راحتی قفل را بشکند یا به هر روشی آن را باز کند؛ جز کسانی که کلید درب را داشته باشند. اما گاهی نیاز به تعویض قفل درب ضد سرقت است. اسباب کشی و نقل مکان به خانه یا دفتر کاری جدید از مهمترین عواملی است که شما را مجاب به تعویض قفل درب خانه می کند. اما چگونه مغزی و قفل درب ضد سرقت را عوض کنیم؟

تعویض قفل درب ضد سرقت شاید در نگاه اول کاری ساده به نظر بیاید؛ اما نیاز به رعایت نکات فنی دارد. در این نوشتار قصد داریم تا در مورد چگونگی تعویض مغزی یا همان توپی درب ضد سرقت صحبت کنیم.

رونیکس را بخوانید.

در این قسمت از نوشتار به آموزش تصویری تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت می‌پردازیم. مرحله به مرحله پیش می‌رویم تا در مورد نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت، هیچ جزئیاتی از قلم نیفتد.

کلید را از مغزی خارج کنید.

درب‌های ضد سرقت عموما دارای دو مغزی هستند. مغزی قسمت بالا شب‌بند و قسمت پایین مغزی ساده است که این مغزی‌ها با چرخاندن کلید، باز و بسته می‌شوند.

مغزی درب ضد سرقت

برای اینکه راحت‌تر بتوانید مغزی را در بیاورید، بهتر است کلید را از مغزی خارج کرده و هر دو پیچ پشت مغزی را از سمت داخل خانه باز کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای این کار از استفاده کنید تا سرعت عمل تان بیشتر باشد و آسیبی به پیچ و مهره قفل وارد نشود.

پیچ گوشتی شارژی برای بازکردن توپی قدیمی درب

هنگام خرید مغزی قفل درب ضد سرقت و قراردادن آن در قسمت مورد نظر، ابتدا پیچ قسمت زبانه را ببندید و سپس دو پیچ قسمت روی مغزی قفل را محکم ببندید. بهتر است این کار را به کمک یا شارژی انجام دهید.

بسته توپی جدید خریداری برای جایگزینی با توپی قدیمی

مغزی را خارج کنید.

دو پیچ روی روکش مغزی وجود دارد که می‌توانید با بازکردن آن‌ها مغزی را به راحتی خارج کنید. نکته مهم در باز کردن این دو پیچ دقت بازکردن آن‌ها است؛ زیرا اگر درب ضد سرقت شما چوبی باشد ممکن است هنگام بازکردن پیچ با فشار زیاد محل اتصال چوب با پیچ هرز شود.

بعد از بازکردن پیچ می‌توانید به آسانی مغزی یا همان توپی قفل را از سمت بیرون یا داخل به خارج کنید. با این روش مغزی قفل به راحتی بیرون می‌آید.

مغزی جدید را نصب کنید.

بستن و جاگذاری توپی جدید درب ضد سرقت

به پایان راه رسیده‌اید و تنها باید مغزی خریداری‌شده را در جای خود دهید. سپس به کمک ، پیچ‌های آن را محکم کنید تا تمامی قطعات سر جای خود تثبیت شوند.  

نکات مهم در مورد تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

درب ضد سرقتی که نصاب در حال تعویض مغزی درب است

به هردلیلی که قصد تعویض مغزی درب ضد سرقت خانه یا دفتر کار خود را دارید، قبل از شروع به کار به این نکات توجه کنید. شاید برای شما هم اتفاق بیافتد!

 • تعویض قفل درب ضد سرقت همانقدر که کار ساده ای است؛ اما نیاز به دانش فنی هم دارد. در نتیجه اگر قادر به انجام این کار نیستید، از یک قفل‌ساز کمک بخواهید که کار تعویض مغزی درب ضد سرقت را برای شما انجام دهد.
 • کیفیت و مقاومت، دو عامل مهم در انتخاب مغزی قفل هستند. بنابراین دقت لازم در انتخاب مغزی را داشته باشید.
 • برای خارج‌کردن و جاانداختن مغزی قفل، فشار بیش از حد به آن وارد نکنید. این کار موجب می‌شود تا به سایر قطعات نیز فشار وارد شود و احتمال خرابی در سایر قطعات به وجود خواهد آمد.
 • ضخامت درب، طول شفت، به راست یا چپ بازشدن درب و چوبی یا فلزی بودن؛ تمام این موارد، عواملی هستند که در زمان انتخاب و خرید توپی یا مغزی درب باید به آن توجه داشته باشید.
 • روغن‌کاری بعد از تعویض مغزی درب ضد سرقت را فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید:
«»

ابزار رونیکس، انتخابی مطمئن  برای تعویض قفل درب ضد سرقت

جعبه ابزاری از ابزارآلات رونیکس

هیچ کاری ساده نیست؛ اما با اندکی کوشش می‌توان بسیاری از کارها را به خوبی انجام داد. اگر شما هم جعبه ابزاری ساده، اما کامل در خانه داشته باشید، هم می‌توانید لذت انجام کارهای فنی را تجربه کنید و هم از پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری کنید. در این نوشتار از مجله رونیکس سعی کردیم تا علاوه بر آموزش تصویری تعویض قفل دربهای ضد سرقت  شیوه استفاده از ابزاری مانند انواع پیچ گوشتی حین این کار را شرح دهیم تا فرهنگ استفاده از ابزار روز به روز میان خانواده ها بیشتر و بیشتر شود.

سوالات متداول

تعویض قفل شب بند درب ضد سرقت چگونه انجام می‌شود؟
در مرحله اول، پیچ‌های قفل را از داخل باز کنید تا پوکی و کاسه رزت خارج ‌شود. به این ترتیب، به مغزی قفل دسترسی پیدا می‌کنید. سپس پیچ مغزی را آزاد کنید. بعد از تعویض این قطعه، کاسه و پوکی را در داخل قفل بیندازید و رزت را جاسازی کنید. در مرحله آخر، پیچ‌ها را ببندید.

قفل هوشمند ضد سرقت چیست؟
قفل هوشمند ضد سرقت، قفل‌ الکترونیکی همه‌کاره‌ای است که با وجود آن می‌توانید از راه‌های بیشتری برای قفل‌کردن و بازکردن درب استفاده کنید.

برای خرید ابزار رونیکس باید چه ‌کار کنیم؟
برای خرید ابزارآلات و قطعات رونیکس می‌توانید به عاملین فروشاگر تعویض قفل درب منزل را به شخص تازه‌کار بسپارید، احتمالا نتواند به‌درستی آن را انجام دهد. تعویض قفل یک کار تخصصی است و باید توسط فرد خبره و متخصص انجام شود. اگر ساکن شهر تهران هستید، اورژانس کلید بهترین مرکز تخصصی برای ارائه کلیه خدمات تعویض قفل است.

اورژانس کلید با بهره‌گیری از تکنسین‌های حرفه‌ای و کاربلد، کلیه خدمات را به شهروندان تهرانی ارائه می‌کند. تیم ما در هفت روز هفته و به‌صورت شبانه‌روزی آمادگی پاسخ‌گویی به تماس‌های شما خواهد بود. هر زمانی که به تعویض قفل در تهران نیاز داشتید با شماره ٠٩١٢٢٣٧٦٧٥٠ تماس بگیرید تا همکاران اورژانس کلید در اسرع وقت در آدرس شما حاضر شوند و مشکلتان را برطرف کنند.

خدمات تعویض قفل در اورژانس کلید

اگر به‌تازگی در یک ساختمان ساکن شده‌اید، باید خیلی سریع به فکر تعویض مغزی قفل درب آپارتمان باشید؛ چراکه با این کار امنیت خانه خودتان را بیشتر می‌کنید. ازآنجایی‌که شما جزو ساکنین جدید محله هستید و با آنجا آشنایی ندارید، بهترین روش برای تعویض قفل درب آپارتمان تماس با اورژانس کلید است. تیم ما به‌صورت سیار در سطح شهر تهران فعال است و در سریع‌‌ترین زمان برای انجام‌وظیفه در محل زندگی شما حاضر می‌شود.

تعویض مغزی قفل درب آپارتمان تنها یکی از خدمات تیم اورژانس کلید است. در هر ساختمان قفل‌های زیادی وجود دارد. قفل درب ورودی، قفل درب اتاق خواب، قفل بالکن، قفل سرویس و … همگی جزو قفل‌هایی است که در بیشتر ساختمان‌ها وجود دارند. اکثرا نحوه عملکرد همه آن‌ها با همدیگر فرق دارد؛ پس نحوه تعویض هرکدام از آن‌ها با همدیگر متفاوت است. اگر به تعویض هرکدام از این قفل‌ها نیاز داشتید، می‌توانید با اورژانس کلید تماس بگیرید.

در ادامه به بعضی از خدمات تعویض قفل اورژانس کلید اشاره شده است:

 • تعویض قفل قدیمی؛
 • تعویض قفل هوشمند؛
 • تعویض قفل الکترونیکی درب؛
 • تعویض مغزی قفل؛
 • تعویض قفل درب اتاق خواب؛
 • تعویض قفل درب تراس؛
 • تعویض قفل درب سرویس بهداشتی؛
 • تعویض قفل درب آپارتمان؛
 • تعویض قفل دکمه‌ای؛
 • تعویض قفل درب ورودی ساختمان؛
 • تعویض قفل درب‌های آهنی؛
 • تعویض قفل برقی مگنت کوچک؛
 • تعویض قفل سوئیچی.

زمانی که همکاران ما در محل حاضر می‌شوند، بهترین قفل‌ها از بهترین برندها را به‌همراه خود دارند. شما می‌توانید به انتخاب خودتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا روی درب نصب شود.

خدمات تعویض قفل درب ضد سرقت در اورژانس کلید

علاو‌ه بر قفل‌هایی که اشاره شد، اورژانس کلید خدمات تعویض قفل درب ضد سرقت را انجام می‌دهد. درب‌های ضد سرقت در چند سال گذشته در بیشتر ساختمان‌ها نصب می‌شود. این نوع درب‌ها به‌دلیل اینکه دارای چندین زبانه هستند، امنیت محل زندگی شما را بیشتر از قبل می‌کنند.

اگر قفل درب ضد سرقت خانه شما خراب شد، باید از شخص باسابقه کمک بگیرید؛ چراکه این نوع قفل، هم دارای پیچیدگی بیشتری است و هم به زمان بیشتری برای تعویض نیاز دارد. تیم ما قادر است با انواع قفل ضد سرقت کار کند و آن‌ها را در سریع‌ زمان تعویض کند. در زیر به تعدادی از قفل‌هایی ضد سرقت اشاره شده است که تیم اورژانس کلید می‌تواند آن‌ها را تعویض کند:

 • قفل ضد سرقت الکترونیکی؛
 • قفل ضد سرقت مکانیکی؛
 • قفل ضد سرقت چنگکی؛
 • قفل ضد سرقت گاوصندوقی؛
 • قفل ضد سرقت هوشمند؛
 • قفل ضد سرقت پستچی؛
 • قفل ضد سرقت مرکزی.

مشاهده خدمات مشابه:  در اورژانس کلید

برای اینکه امنیت خانه در شب و هنگام خواب تامین شود، معمولا از قفل شب‌ بند استفاده می‌کنند. این قفل‌ها هم انواع مختلفی دارند که روی درب نصب می‌شود. تعدادی از آن‌ها کارکرد بسیار ساده‌ای دارند و بعضی دیگر مانند مدل‌های دیجیتالی پیچیده‌تر هستند. اگر آن‌ها خراب شوند، چکار می‌کنید؟

برای بازدید از شوروم و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات اورویبو با ما در ارتباط باشید

یکی دیگر از خدمات اورژانس کلید، تعویض قفل شب بند درب ضد سرقت است. برای تیم ما، هیچ فرقی ندارد که قفل شب‌ بند شما از چه نوعی است، تکنسین‌های حرفه‌ای ما کار تعویض آن را انجام خواهند داد. هر زمانی که قفل شب‌بندتان خراب شد و قصد داشتید آن را تعویض کنید، با تیم اورژانس کلید تماس بگیرید.

قیمت تعویض قفل در اورژانس کلید

ابتدای هر سال هزینه تعویض قفل توسط اتحادیه مربوطه در شهر تهران تصویب و به همه مراکز اعلام می‌شود. برای اینکه قیمت تعویض قفل به‌صورت دقیق اعلام شود، فاکتورها زیادی تاثیرگذار هستند. یکی از این فاکتورها، نوع یا مدل کلید است. برای مثال، هزینه تعویض قفل‌های ساده با هزینه تعویض قفل‌های هوشمند یکی نیست. قطعا برای تعویض‌کردن قفل هوشمند باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

هزینه تعویض قفل درب ضد سرقت در اورژانس کلید

با توجه به پیچیدگی بیشتری که قفل‌های ضد سرقت دارند، پس برای تعویض آن باید هزینه بیشتری پرداخت کرد. البته این قفل‌ها هم نوع‌های مختلفی دارند؛ هزینه تعویض قفل درب ضد سرقت که ساده‌تر هستند، کمتر از هزینه تعویض قفل ضد سرقت هوشمند است. هزینه تعویض قفل شب‌بند هم نرخ خاص خودش را دارد که قیمت‌ها آن‌ها با توجه به مدلی که دارند تعیین خواهد شد. تیم اورژانس کلید خود را ملزم می‌داند، همه هزینه‌های دریافت‌شده را براساس نرخ اتحادیه دریافت کند. پس مطمئن باشید که قیمت‌ها کاملا منصفانه خواهد بود.

مزایای تعویض قفل درب آپارتمان در اورژانس کلید

اگر خدمات تعویض قفل خودتان را به اورژانس کلید بسپارید، برای شما مزایای زیادی به‌همراه دارد. یکی از مزیت‌های خدمات ما، تعویض قفل درب منزل سیار است. هنگامی که شما با اورژانس کلید تماس می‌گیرید، نزدیک‌ترین تکنسین ما در محل حاضر می‌شود تا به شما خدمات ارائه کند.

شاید برایتان سوال باشد که اورژانس کلید به کدام مناطق تهران خدمات ارائه می‌کند؟ جواب این است که تیم ما به هر 22 منطقه تهران خدمات ارائه می‌دهد. برای اورژانس کلید هیچ فرقی ندارد که شما در شرق هستید یا غرب؛ در شمال هستید یا جنوب. بعد از اینکه درخواست شما ثبت شد، تکنسینی که به شما نزدیک است در محل حاضر می‌شود تا مشکل شما را برطرف کند.

شاید شما هم جزو کسانی باشد که فقط در روزهای تعطیل در خانه حضور دارید و اتفاقا همان روز هم تصمیم گرفته‌اید، کار تعویض قفل درب منزل را تمام کنید. یکی دیگر از مزایای اورژانس کلید این است که همه روزها حتی روزهای تعطیل به ارائه خدمات می‌پردازد؛ شما در هر ساعت از روز و در هفت روز هفته می‌توانید از خدمات اورژانس کلید استفاده کنید.

در کنار همه مزایای تعویض قفل درب آپارتمان که در بالا اشاره شد، می‌توان کیفیت بالای خدمات را، اصلی‌ترین مزیت اورژانس کلید نام برد. تیم ما با بهره‌گرفتن از به‌روزترین تجهیزات دنیا و همچنین تکنسین‌های حرفه‌ای و باسابقه خدماتی باکیفیت را به شهروندان ارائه می‌کند.

 ما در سراسر کشور مراجعه کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا