ایرانی کسب و کارعمومی

آشنایی با انواع میز های کنفرانس

با انواع میز کنفرانس آشنا شوید

میز اصلی ترین عنصر مبلمان اتاق کنفرانس است و با توجه به تنوع زیاد انتخاب یکی از مواردی که به بهترین وجه با نیاز شما مطابقت دارد آسان نیست. بنابراین در اینجا برخی از پیشنهادات و برخی از عناصر برای صحیح ترین انتخاب ذکر شده است.

میزهای اتاق کنفرانس

جلسات شرکت یک لحظه بسیار مهم ارتباطی است که می تواند با کارکنان داخلی یا با مشتریان و تامین کنندگان انجام شود. هنگام انتخاب میزهای اتاق کنفرانس، باید خود را معطوف به راه حلی کنید که به شما امکان می دهد فضایی محرک و کاربردی ایجاد کنید. مبلمان اتاق کنفرانس باید خاص باشد و بتواند ارزش های شرکت را به اشتراک بگذارد.

اگر حوزه نظارتی را در نظر بگیریم، همه مبلمان باید مانند سایر محیطهای کاری حاضر با پارامترهای ایمنی، دوام و عملکرد مطابقت داشته باشند. عامل “ارگونومی” معمولاً در نظر گرفته نمی شود ، زیرا نمی توان راه حلی را انتخاب کرد که با ویژگی های فیزیکی خاص همه افراد سازگار باشد.

من توصیه می کنم خرید میز کنفرانس را با توجه به این واقعیت انجام دهید که این فضا توسط چندین نفر استفاده می شود، بنابراین باید به سمت راه حلی بروید که به شما اجازه می دهد فاصله بین شرکت کنندگان در جلسات مختلف را کاهش دهید. در نهایت ، راه حل هایی را پیشنهاد می کند که به تماس چشمی علاقه دارد و به شما امکان می دهد سلسله مراتب شرکت را حفظ کنید.

انواع میز کنفرانس

در اینجا به چند نوع از انواع میز کنفرانس میپردازیم :

میز کنفرانس مستطیل یا مربع ؛

میزهای کنفرانس را میتوان در ابعاد و اندازه های مختلف با توجه به فضای موجود شرکت طراحی کرد و ساخت. میز‌های مستطیل ، یک کاربر را در هر انتهای میز در نظر می‌گیرد. میز‌های مربع دارای چندین کاربر در انتهای میز به صورت محدودتر هستند.

میز کنفرانس شیشه ای ؛

میز شیشه ای ، یک میز بسیار ساده و مینیمال شده با پایه‌های شیشه ای ، فلزی و چوبی است. با استفاده از کمترین تزئینات و ساده ساخته می‌شود.

میز کنفرانس مدرن ؛

اگر به دنبال میز کنفرانس خاص هستید ، یکی از بهترین انتخاب ها خرید میز کنفرانس مدرن است که بسته به سلیقه شما طراحی و ساخته میشود.

میز کنفرانس کلاسیک ؛

مبلمان اداری کلاسیک یکی از طرح های شکیل و فاخر مبلمان اداری است. این میز از متریال چوب طراحی و ساخته می شود. میز کنفرانس به سبک کلاسیک همانند دیگر میزهای کنفرانس در اندازه ها و ابعاد های مختلفی طراحی و تولید می شوند.

میز کنفرانس پایه فلزی ؛

این میز به خاطر طراحی ساده و مدرن آن مناسب فضاهایی کوچک یا فضاهایی که سبک مدرن دارند مناسب است. وجود پایه های فلزی و استفاده از ام دی اف با ضخامت بالا به دوام و مقاومت این کار افزوده است.

نکات خرید میز کنفرانس

قبل از خرید میزهای اتاق کنفرانس ، توصیه می کنم جنبه های زیر را ارزیابی کنید:

نوع اتاق کنفرانسی که می خواهید ایجاد کنید:

آیا اختصاص به جلسات عمومی دارد یا فضایی که منحصراً برای جلسات و گروه های متمرکز در بین کارکنان داخلی شرکت مورد استفاده قرار گیرد.

ابزارهای مختلف کار:

همیشه استفاده از ابزارهای تکنولوژیکی مانند صفحه نمایش بزرگ برای ارائه ، مانیتور ، میکروفون یا دوربین را ارزیابی کنید.

استفاده از اتاق:

سعی کنید بفهمید آیا در آینده فضایی که اکنون به اتاق جلسات یا کنفرانس اختصاص داده اید تغییر می کند یا خیر. در این صورت می توانید راه حل های تاشو را برای تطبیق فضا با نیازهای خاص اتخاذ کنید.

اهمیت راحتی:

چراغ ها ، وسایل مبلمان را به خوبی انتخاب کنید و سعی کنید درصورت انتخاب راه حل فضای باز ، اتاق کنفرانس را عایق صدا کنید.

نحوه انتخاب میز کنفرانس

میزهای کنفرانس حداقل 4 صندلی دارند ، اما اندازه باید بر اساس اندازه اتاق و شرکت ارزیابی شود. علاوه بر این ، این میز تنها برای قرار دادن اعضای شرکت در نظر گرفته نشده است ، زیرا معمولاً از اتاق کنفرانس نیز برای استقبال از مشتریان استفاده می شود. بنابراین ، این مبلمان ظاهراً ساده می تواند بر اولین برداشت مشتری از شرکت تأثیر بگذارد.

اگر اتاق خیلی بزرگ نیست ، لازم است از آزادی حرکت و در عین حال ، فضای کافی برای هر مهمان اطمینان حاصل شود. یک میز اداری بزرگ برای 4 نفر ، با صندلی های اداری مناسب ، حتی اگر چند نفر از میز استفاده کنند ، می تواند ایده آل باشد.

شکل تصادفی نیست

انتخاب شکل مبلمان با توجه به عرض اتاق کافی نیست. در واقع بیشتر میزهای کنفرانس مستطیل یا مربع هستند. انتخاب شکل از قوانین دقیق پیروی می کند. میزهای مستطیلی در زمینه های رسمی ترجیح داده می شوند ، جایی که رهبری مشخصی وجود دارد که معمولاً در سر میز برای انجام جلسه می نشیند. از طرف دیگر ، میز مربع در جلسات عملیاتی ترجیح داده می شود. شکل میز اجازه می دهد که ارتباطات را تسهیل می کند ، مانند به اشتراک گذاری مطالب و اسناد.

میزهای کنفرانس

با توجه به طیف گسترده ای از اقلام ، می توانید بر اساس اندازه و نوع دفتر و سلیقه شخصی خود از بین انواع میزهای کنفرانس انتخاب کنید. بسیاری از میزهای اتاق کنفرانس مجهز به دسترسی بالا هستند تا همه بتوانند از وسایل الکترونیکی خود در آرامش کامل استفاده کنند. چه میز کنفرانس ساخته شده از جنس شیشه یا کریستال باشد یا میز چوبی محکم ، از انتخاب این نوع مبلمان اداری نباید غافل شد ، زیرا عنصری است که بدون شک می تواند تصویر شرکت را بالا ببرد.

کدام میزهای کنفرانس را انتخاب کنیم؟

از طراحی میزهای کنفرانس گرفته تا میزهای اصلی ، به همان اندازه زیبا و تاثیرگذار ، انتخاب شخصی است و بستگی به آنچه شما به دنبال آن هستید ، به اندازه مورد نیاز و عملکردی که باید انجام دهد ، بستگی دارد. اگر مجبور هستید جلساتی را با بسیاری از شرکت کنندگان برگزار کنید ، می توانید راه حلی مانند اجرایی را انتخاب کنید که شامل چندین ماژول است ، در واقع این نوع میز کنفرانس ، در صورت لزوم قابل تنظیم است. برای جلسات با افراد کمی ، می توانید میزهای کوچکی را انتخاب کنید تا ارتباط چشمی و تعامل بین شرکت کنندگان تشویق شود. راه حل های ایده آل برای این منظور می تواند میز گردهای باشد که مجهز به دسترسی بالایی است.

چگونه بهترین میزهای کنفرانس را انتخاب کنیم؟

پاسخ به این سوال از اهمیت بالایی برخوردار است ، با توجه به اینکه اتاق کنفرانس و جلسات مکانی کلیدی برای برنامه ریزی استراتژیک و تصمیمات مهمی است که بر تجارت شما تأثیر می گذارد. یک اتاق کنفرانس به خوبی طراحی شده می تواند بحث های مهم را تسهیل کند و می تواند منبع ایده ها و جلسات مولد با مشتریان ، تامین کنندگان و همکاران شما باشد.

1. اندازه اتاق

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید اندازه اتاق شما است. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در اطراف میز برای صندلی وجود دارد تا بتوان آنها را به راحتی از میز دور کرد و همچنین برای افرادی که نیاز دارند به همه قسمت های اتاق دسترسی آسان داشته باشند. درها و پنجره های اتاق را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که آنها نیز به راحتی قابل دسترسی هستند. همچنین باید در نظر بگیرید که اتاق چه کارکردهای دیگری دارد. به عنوان مثال ، اگر اتاق کنفرانس شما مبلمان دیگری یا ایستگاه صوتی / تصویری دارد ، باید آن فضا را نیز در نظر بگیرید.

با در نظر گرفتن میز خود نسبت به سایر مبلمان اتاق ، باید از اشتباه ست کردن میز خود با صندلی های نامناسب و نامتناسب که ممکن است غیر عملی به نظر برسند ، اجتناب کنید. بر اساس تجربیات ما ، مردم اغلب صندلی هایی را انتخاب می کنند که برای میز خود بسیار بزرگ یا خیلی کوچک هستند و باعث ناراحتی میهمانان می شوند.

2. تعداد صندلی ها

سپس ظرفیت اتاق را تعیین کنید تا تعداد صندلی مورد نیاز خود را محاسبه کنید. همچنین ممکن است بخواهید به این فکر کنید که چه نوع صندلی هایی را برای اتاق کنفرانس در نظر گرفته اید. این به شما کمک می کند تا تعداد صندلی کنفرانس را در اطراف میز خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که مهمانهای خود را برای مانور کافی قرار دهید ، حتی وقتی میز پر است. به خاطر داشته باشید که حداقل فضای عرض صندلی کنفرانس حدود 75 سانتی متر است.

3. نوع میز

سپس با در نظر داشتن جنبه های مربوط به راحتی و کارآیی ، نوع میزهایی را انتخاب کنید که بیشتر با نیازهای تجاری آینده شما مطابقت دارد. به خاطر داشته باشید که انواع میزهای کنفرانسی که باید برای انتخاب خود انتخاب کنید ترجیحاً در اشکال و اندازه های مختلف موجود باشد. آنها همچنین باید مدولار باشند تا بتوانند آنها را با توجه به تنظیمات مختلف مانند نعل اسب ، بیضی ، مربع ، مستطیل ، مدرسه و غیره آهنگسازی کنند.

بدانید که جداول را می توان بسته به میزان انعطاف پذیری مورد نظر به سه نوع زیر تقسیم بندی کرد:

میزهایی با پایه های تاشو

جداول روی چرخ ها با قسمت تاشو

جداول ثابت

3.1 میزهایی با پایه های تاشو

اگر قصد دارید از اتاق برای افراد متغیر یا سایر کارها استفاده کنید ، مانند:

    جلسات ؛

    دوره های آموزشی؛

    ناهار یا شام ؛

    ضیافت ؛

    ارائه ها ؛

در واقع ، این میزها را می توان به راحتی و سریع بست ، روی هم چیده ، حمل و نقل کرد و در خارج از اتاق ذخیره کرد. این ویژگی ها به ویژه در هتل های تجاری ، که معمولاً دارای اتاقهای بزرگ چند منظوره و اتاقهای جلسات کوچک هستند ، بسیار مورد توجه است. بدانید که اصولاً این میزها باید توسط دو نفر اداره شود.

دکمه بازگشت به بالا