استان هاایرانی کسب و کار

معرفی تفریحات امن در کیش

جزیره کیش به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب و شرایط بسیار مطلوب آب‌وهوایی، تفریحات گوناگونی را در خود جای دهد. در این جزیره بهترین و بروزترین تفریحات آبی یا دریایی قرار گرفته‌اند. بیشتر افرادی که به سفر کیش می‌روند، به خصوص کسانی که عاشق بازی و تفریح‌اند، خودشان را خیلی سریع به سواحل و مکان‌های هیجانی کیش می‌رسانند زیرا در آنجا می‌توان کلی تفریحات هیجان‌انگیز را تجربه کرد.

کیش سرزمین تفریحات هوایی و آبی است بنابراین تفریحات آبی با وجود هوای تمیز، دریای مرجانی و منظره‌های زیبا یکی از پرطرفدارترین نوع تفریحات در جزیره کیش است. هدف اصلی اغلب مردم برای سفر به جزیره کیش، تماشای آب‌های نیلگون و چشم‌نواز خلیج فارس همراه با انجام تفریحات متنوع است. قایق سواری، آرام‌ترین نوع تفریح دریایی جزیره کیش محسوب می‌شود. علاوه بر قایق سواری، کشتی‌هایی نیز وجود دارند که با داشتن برنامه‌هایی همچون موسیقی زنده، ناهار یا شام رایگان و… لحظات نابی را برای مسافران به ارمغان می‌آورند.

تفریحات آبی کیش برای بانوان

پاراسل سواری در کیش

بعضی از تفریحات کیش بسیار هیجان‌انگیز هستند؛ یکی از این تفریحات که طرفدارهای زیادی هم دارد، پاراسل سواری است. پاراسل جزء چندین تفریحات مهیجی ا‌ست که به صورت حرفه‌ای فقط در جزیره کیش انجام می‌شود. یک نوع چتر بادی که به وسیله یک طناب محکم و بسیار بلند به یک قایق تندرو و هوشمند وصل شده است و همزمان با حرکت سریع قایق، چتر بادی نیز در هوا به پرواز در می‌آید که تجربه‌ای از ترس و معلق بودن در هوا را برای شما به ارمغان می‌آورد. شما می‌توانید آن ‌را چند نفره انجام دهید. هنگام انتخاب این تفریح، سه نوع بلیط را برای انتخاب در اختیار دارید که ارزان‌ترین بلیط مربوط به فاصله 200 متر از دریا و گران‌ترین آن مربوط به فاصله500 متری از سطح دریا می‌باشد.

بنانا کیش (موز بادی)

برای انجام این تفریح دریایی لازم است که شما بیش از سه نفر باشید. اگر در بنانا بر یک تیوب تندرو زرد رنگ موزی شکل که فوق‌العاده با نمک است سوار شوید، بر روی آب دریا با سرعت بسیار بالایی کشیده می‌شوید و هیجان وصف ناپذیری را تجربه می‌کنید. بنانا در کیش از چهار ساحل مختلف انجام می‌شود که در آن‌ها امکانات متفاوتی را تحت اختیار شما می‌گذارند. این تفریح هیجان‌انگیز را می‌توان در سواحل اسکله تفریحی، ساحل مرجانی، ساحل سیمرغ و ساحل دامون کیش انجام داد. لازم است در این میان از جلیقه نجات و کلاه ایمنی استفاده کنید. بنانا یکی از تفریحات کیش با قیمت ارزان به شمار می‌آید و همین موضوع سبب شده تا به یکی از پرطرفدارترین تفریحات آبی در این جزیره بکر تبدیل شود.

شاتل سواری در کیش

شاتل کیش و شاتل سواری به بنانا شباهت دارد که علاوه بر جزیره کیش در تمامی کشورهای جهان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. شاتل یک نوع تیوپ بادی بزرگ است که افراد به صورت انفرادی یا گروهی می‌توانند بر روی آن سوار شوند و به کمک آن در پهنه آب کشیده شوند. در این میان به دلیل تکان‌های بسیار زیاد، سطح آدرنالین خون افزایش یافته و دچار هیجان‌ می‌شوید زیرا حتی ممکن است هنگام دور زدنِ قایق وقتی بر روی تیوپ هستید در آب سقوط کنید. برای انجام این نوع تفریحات حتما جلیقه نجات، کلاه ایمنی و غیره را در اختیار شما قرار می‌دهند و حتی در ساحلی که این تفریح را انتخاب می‌کنید غریق نجات‌هایی نیز وجود دارند. شاتل سواری در کیش اصلا خطرناک نیست و به شدت مورد علاقه همه مهمانان جزیره کیش است.

غواصی در کیش

در کیش بهترین امکانات و شرایط غواصی مهیا شده‌ است که با انتخاب آن یکی از عالی‌ترین تجربه‌های خود را به ارمغان می‌آورید. در وهله اول نیاز است که شما حتی به صورت ابتدایی، شنا کردن را بلد باشید. اگر غیر این باشد، تمامی وسایل لازم و ضروری جهت آموزش غواصی برای شما و مربی مورد نظر فراهم خواهد شد. از این رو برای شما مراکزی جهت غواصی در نظر گرفته‌اند که مهم‌ترین آنان در مرجان کیش، سواحل اسکله تفریحی کیش واقع در شمال شرق جزیره، سیمرغ کیش در شرق جزیره و دامون کیش در شمال جزیره هستند. برای غواصی در جزیره کیش لباس‌های غواصی، تجهیزات کامل تنفسی و کلاس آموزشی 20 دقیقه ای با مربی جهت اعلام وضعیت در آب و … فراهم می‌شود. هنگام غواصی صحنه های بسیار زیبایی در اعماق آب مشاهده می‌کنید.

فلای بورد کیش

یکی دیگر از تفریحات آبی جزیره زیبای کیش، فلای بورد است. فلای برد به ورزشی مهیج و جدید با پرواز بر سطح آب همراه با حس قدرت شناخته می‌شود. فلای بورد نوعی وسیله ورزشی و تفریحی آبی است که با اتصال به یک قایق مجهز و جک اسکی از طریق پمپاژ و فشار آب شما را شناور یا معلق در هوا نگه می‌دارد و باعث خلق حرکات نمایشی بسیار مهیجی می‌شود. استفاده از این وسیله نیازمند سرعت عمل بالایی می‌باشد زیرا باید تعادل خود را بر روی آب‌های خلیج فارس و همچنین بر روی فلای بورد حفظ کنید. تمامی کسانی که از شرایط روحی و هیجانی مناسب برخوردار هستند می‌‌توانند از فلای بورد استفاده کنند. در این صورت شما می‌توانید لذت و هیجان معلق ماندن بین آسمان و آب‌های جزیره زیبای کیش را تجربه کنید.

جت اسکی کیش

جت اسکی یکی از تفریحات دریایی این جزیره است. در این تفریح هیجان‌انگیز از گشت دریایی و با سرعت لذت می‌برید. تمام مراحل استفاده از جت اسکی فوق‌العاده با سرعت در کیش زیر نظر مربیان حرفه‌ای همراه با لوازم کامل ایمنی انجام می‌شود. برای انجام این تفریح دریایی لازم است که انجام‌دهنده دارای یک دست لباس اضافه باشد. برای انجام این تفریح، چه خانم‌ها و چه آقایان ملزم به رعایت کردن برخی محدودیت‌ها می‌باشند. خانم‌ها باید حجاب را رعایت کنند و آقایان نیز باید شلوارهایی با پاچه‌های بلند بپوشند.

تفریحات غیرآبی کیش برای بانوان در کیش

سافاری

سافاری در ایران طرفداران زیادی دارد. این تفریح که یکی از محسوب می‌شود معمولاً به صورت دسته ‌جمعی نیز امکان‌پذیر است. مثلا در هر ماشین راننده به همراه چند سر نشین قرار دارد. در ایران، لندرور مناسب‌ترین انتخاب برای انجام سافاری است. در کیش، سافاری با استفاده از ماشین‌هایی مانند لندکروز، لندرور و پاترول نیز انجام می‌شود. شما به وسیله این ماشین‌ها می‌توانید به کویرگردی و بیابانگردی بپردازید. همچنین می‌توانید در ، بهترین تفریح را داشته باشید چون در آن شما می‌توانید با سوار شدن بر شتر یا خودروهای شاسی بلند آفرود، در بیابان‌های شنی به گشت وگذار بپردازید و لحظات خوبی را رقم بزنید. با توجه به خدمات و امکاناتی که در اختیار می‌گیرید، قیمت بلیط سافاری در کیش متفاوت است.

رنت ماشین در کیش

شما می‌توانید با رنت و اجاره انواع ماشین‌های لوکس و معمولی در کیش، یکی از بهترین تفریحات را داشته باشید. اصلاً کار سختی نیست و شما می‌توانید با پرداخت هزینه، آن را اجاره کنید و از به راحتی دیدن نمایید. شما با استفاده از ماشین‌های اجاره‌ای، لذت سفرتان را چندین برابر می‌کنید و در هزینه‌های بنزین و نگهداری خودروی خود صرفه جویی می‌کنید. مهم‌تر از همه، رانندگی مطمئن و متفاوت را در مکان‌های زیبا و خاص جزیره تجربه می‌کنید. بیشتر مسافران برای اینکه زمان خود را در صف گرفتن چمدان، جابجایی و غیره هدر دهند از ماشین‌های اجاره‌ای استفاده می‌کنند.

دوچرخه سواری

علاوه بر تفریح‌های ذکر شده در جزیره کیش، تفریحات خاص و هیجان‌انگیز دیگری مانند دوچرخه‌ سواری وجود دارد. دوچرخه سواری یکی از تفریحات پرطرفدار در جزیره کیش است که برای گردشگران جذابیت خاصی دارد. چون با استفاده از دوچرخه می‌توانید با قیمتی مناسب و ارزان، کل جزیره را با منظره‌های جذاب و دیدنی گشت بزنید. شما در هر زمان از شبانه روز که بخواهید می‌توانید در محیط امن جزیره با اجاره دوچرخه دلخواه، دوچرخه سواری کنید. این ورزش علاوه بر سلامتی، تجربه بسیار زیبایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای دوچرخه سواری، شما به ازای دریافت دوچرخه، باید کارت شناسایی خود را تحویل دهید و مبلغ آن را پرداخت کنید که این مبلغ به نوع دوچرخه و میزان مدرن بودن آن بستگی دارد.

پارک ساحلی سیمرغ

پارک ساحلی سیمرغ یکی از معروف‌ترین پارک‌ها در جزیره زیبای کیش است. این پارک به عنوان یکی از مکان‌های تفریحی آرام شناخته می‌شود که پاتوق بیشتر خانواده‌های ساکن در این جزیره و مسافرانی است که دوست دارند در یک مکان آرام و خلوت، تفریح کنند و لحظات زیبایی داشته باشند. بستر پارک سیمرغ کیش با ماسه‌های مرجانی پوشیده شده است. این ماسه‌ها بر اثر تابش نور خورشید رنگ‌های مختلفی دارند و منظره فوق‌العاده‌ای را به خود گرفته‌اند. این ساحل دارای انواع صدف‌ها، گوش ماهی‌های زیبا و ستاره‌های دریایی می‌باشد که مردم از آن برای تهیه لوازم تزیینی استفاده می‌کنند یا حتی به عنوان سوغات با خود می‌برند. شما در این پارک می‌توانید ورزش‌هایی مانند بدمینتون، پینگ‌پنگ، دوچرخه‌ سواری و غیره داشته باشید.

تفریحات در هتل های کیش

مجموعه آبی

پارک آبی یکی از فوق‌العاده‌ترین پارک‌های رو باز ایران است که در جزیره زیبای کیش قرار دارد. این پارک آبی طرفداران زیادی دارد که طرح آن برگرفته از داستان راز قلعه خورشید است. پارک آبی کیش به دلیل داشتن وسایل تفریحی مختلف، گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است زیرا در این پارک تمام وسایل از مجهزترین و مدرن‌ترین تجهیزات تفریحی می‌باشند که از کشور بلژیک سفارش داده شده‌اند. علاوه بر امکانات بازی فوق‌العاده در پارک آبی، شما می‌توانید از دیگر امکانات هم لذت ببرید.

پارک بازی کودکان

کودکان مانند دیگر افراد می‌توانند لحظات بسیار جذاب و مهیجی در پارک‌های جذاب کیش داشته باشند. برای مثال شهر بازی هایلند کیش که یکی از مدرن‌ترین شهربازی‌های خاورمیانه است و یک مکان تفریحی مناسب نیز برای کودکان محسوب می‌شود. علاوه بر شهر بازی، پارک آبی دارای یک تم مناسب کودکان می‌باشد که علاوه بر وسایل بازی دارای دو رستوران است. یکی از تفریحات آبی مناسب کودکان، پدل بورد است که شما می‌توانید به صورت دو نفره همراه کودکتان روی پدل بورد بنشینید و با پارو زدن، روی آب حرکت کنید و لحظات خوبی را برای کودکان رقم بزنید. کودکان می‌توانند در پارک دلفین و پرندگان کیش هم لذت‌بخش‌ترین سفر را تجربه کنند.

گلف

علاوه بر امکانات تفریحی در جزیره کیش، برای انجام تمرین بازی گلف یک زمین بزرگ گلف احداث کرده‌اند که در این زمین، تمام دوستداران بازی گلف می‌توانند با یکدیگر رقابت کنند. همینطور از این منطقه برای بازی‌های گلف در سطح کشور و بین المللی استفاده می‌کنند.

تنیس

قطعا بیشتر افرادی که به جزیره کیش سفر می‌کنند با بازی تنیس آشنایی دارند. آن‌ها می‌توانند در حدود ۱۴ زمین تنیس که با استانداردهای روز دنیا طراحی شده است بازی کنند. زمین‌های تنیس بیشتر در هتل داریوش، مجموعه ورزشی المپیک و… واقع شده است. تنیس یک ورزش هوازی و پر هیجان است که شما می‌توانید در سفرتان به کیش در یک زمین خوب تجربه کنید. در جزیره کیش، بازی تنیس برای شما به عنوان یک ورزش ارزان تلقی می‌شود و زمین‌های بازی کیش از بهترین زمین‌ها برای تنیس هستند.

والیبال

جزیره زیبای کیش دارای سه مجموعه ورزشی والیبال ساحلی است که از زیباترین و بهترین زمین‌های والیبال ساحلی در آسیا محسوب می‌شوند. در این زمین‌های والیبال نورپردازی‌های خاصی تعبیه شده است و علاقمندان می‌توانند در سه شیفت همراه با امکانات از آن زمین استفاده کنند. زمین‌های والیبال چون به دریا مشرف هستند، لذت این ورزش مهیج را مضاعف می‌کنند. شما می‌توانید برای استفاده از زمین والیبال، بخشی از روز را تا حدی به تمرین اختصاص داده و بخشی دیگر را به دویدن در کنار ساحل ترجیح دهید.

کلام آخر

با تشریح کامل انواع تفریحات کیش، شما را با آنچه که در این جزیره وجود دارد و می‌گذرد آشنا کردیم. جزیره یاد شده سرشار از امکانات و تفریحات آبی، هتلی، ساحلی و غیره فوق‌العاده مهیج و جذاب است که با سفر و بازدید از آن‌ها، سفری بسیار خاطره‌انگیز را برای خود به ارمغان خواهید آورد. اگر توان مالی کافی برای مسافرت خارجی ندارید، کیش بهترین گزینه برای انتخاب است چون شبیه به دیگر کشورهای خارجی است. مطالب بالا شما را در انتخاب کیش به عنوان مقصد بعدی سفرتان راهنمایی و کمک می‌کند.

 

 

دکمه بازگشت به بالا