بین الملل

تاکید چین و پاکستان بر تقویت همکاری‌های دوجانبه و کمک به صلح منطقه

وزیر امور خارجه چین و معاونش در دیدار با وزیر امور خارجه پاکستان، ضمن تاکید بر تقویت همکاری‌های دوجانبه، درباره وضعیت منطقه‌ای و بین‌المللی نیز گفت‌وگو کردند.

به گزارش مجله روز، «سان ویدونگ» معاون وزیر امور خارجه چین با «محمد سیروس سجاد قاضی» وزیر امور خارجه پاکستان، در ۲۰ ژانویه در اسلام‌آباد دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کردند.

وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای درباره این دیدار که در وبگاه آن منتشر شده است، نوشت که طرفین، از روابط چین – پاکستان تمجید کرده و توافق کردند که دو کشور، به‌رغم تغییرات سریع در طی یک قرن، باید تماما، ملزومات تفاهم‌نامه‌های مشترک میان دو کشور را اجرایی، تبادلات در تمامی سطوح را تقویت، همکاری‌های عمل‌گرایانه در حوزه‌های متعدد را تعمیق کرده و ایجاد یک جامعه نزدیک‌تر و صمیمانه‌تر چینی – پاکستانی را با آینده‌ای مشترک در عصری جدید تسریع کنند.

وزارت امور خارجه چین همچنین اعلام کرد که طرفین درباره وضعیت فعلی منطقه‌ای و بین‌المللی نیز تبادل‌نظر و تاکید کردند که چین و پاکستان هماهنگی و همکاری را تقویت و مشترکا به صلح، ثبات، توسعه و شکوفایی منطقه کمک خواهند کرد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا