ایرانی کسب و کارعمومی

مام رول یا پودر

هر اندازه هم که در مقالات مختلف در خصوص مزایای عرق کردن برای بدن شرح داده شده و این موضوع یک واکنش طبیعی بدن قلمداد شود، باز هم اگر تعریق بدن زیاد باشد، گاهی این مسئله برای افراد واقعاً مشکل ساز می‌شود. تولید محصولات بهداشتی گوناگون مانند رول‌های ضد تعریق، اسپری های ضد عرق، دئودورانت ها، یا استیک ضد تعریق مردانه یا زنانه توانسته است تا حدی مشکلات ناشی از عرق کردن را برطرف کند. اما موضوع انتخاب بهترین و مناسب‌ترین محصول ضد عرق از میان این همه تنوع، خود چالش دیگری است.

این دو نوع محصول از چه نظر متفاوت هستند؟ و کدام این‌ها می‌تواند مشکل عرق کردن و در ادامه بودی بد بدن را مهار کنند؟ خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند ضمن شناخت بهتر ویژگی های استیک ضد عرق و رول ضد تعریق، با چند برند معتبر که این محصولات را تولید می‌کنند نیز آشنا شوید و خصوصیات این محصولات را بشناسید؛ به این ترتیب راحت‌تر محصولی که برایتان مناسب است را انتخاب کنید. شک نداشته باشید که هرچه بیشتر در خصوص ویژگی های محصولات بهداشتی بدانید، انتخاب شما ساده تر شده و توقعتان از یک محصول، منطقی تر خواهد بود. اگر می خواهید با بهترین دئودرانت ها آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله را مطالعه کنید.

رول ضد تعریق چیست؟

بهتر است همین ابتدا تکلیف خود را در خصوص واژه مام روشن کنیم. در واقع مام ضد تعریق یک محصول خاص بهداشتی نیست که برای کنترل تعریق بدن تولید شده باشد. مام یک برند قدیمی رول ضد تعریق است. اما به دلیل آن که جزو اولین برندهای تولید این محصول بهداشتی بوده است، در ایران این واژه به عنوان یک محصول خاص شناخته می‌شود. درست مثل کلینکس، ریکا، رایت و.. که به عنوان نام اصلی دستمال کاغذی، مایع دستشویی و محلول شیشه پاک کن شناخته می‌شوند. ما نیز در این مطلب عبارت رول ضد تعریق را در کنار واژه مام به کار خواهیم برد. اما در خصوص چیستی رول ضد تعریق یا مام مردانه و زنانه باید گفت که رول های ضد تعریق، فارغ از نام و برندشان، در بیان ساده یک مایع مرطوب و ملایم هستند.

. به این ترتیب پوشش خوبی در زیر بغل شما ایجاد می‌شود. این پوشش باعث می‌شود مجرای پوستی بدن شما که قطرات عرق از آن خارج می‌شود، به طور موقت بسته شود. به این ترتیب وقتی فعالیت بدنی شما زیاد می‌شود، عرق بدن راهی برای خروج از زیر بغل، که محل تجمع غدد تعریق است، ندارد. در فرمول رول ضد تعریق از اسانس های مختلف نیز استفاده می‌شود. این رایحه‌ها باعث می‌شوند خود شما احساس خوب تمیزی و تازگی داشته باشید. احساسی که کمک می‌کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و با خیالی راحت از این که بدنتان در طول روز بوی عرق نمی‌دهد، به کار و فعالیت بپردازید. اگر می خواهید در مورد مام اطلاعاتی داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله را مطالعه کنید.

رول ضد تعریق یا مام را چه زمانی باید استفاده کرد؟

هیچ قانون مشخصی برای میزان و نحوه استفاده از استیک ضد تعریق (رول ضد تعریق) وجود ندارد. اما شاید بهترین روش استفاده از این دست محصولات آن باشد که بعد از هر بار حمام کردن، از آن‌ها استفاده کنید. البته اگر زمانی احساس کنید که زیر بغلتان بوی عرق می‌دهد نیز می‌توانید از رول ضد عرق یا مام رول ویتابلا استفاده کنید. استیک ضد تعریق مردانه

استیک ضد عرق چیست؟

اگر بخواهیم به ساده‌ترین شیوه شرح دهیم که استیک ضد عرق چیست؟ باید بگوییم که رول‌های ضد عرق جامد به عنوان استیک ضد عرق شناخته می‌شوند. در واقع رول های ضد تعریق همواره مایع و استیک ضد عرق محصولاتی جامد هستند. استیک ضد عرق یک ماده متراکم صابونی شکل است که یک لایه محافظ روی پوست بدن شما ایجاد می‌کنند. مکانیسم محافظتی استیک ضد عرق نیز درست مثل رول ضد تعریق است. به این معنی که ماده استیک ضد عرق منافذ و مسیرهای نفوذی عرق بدن را مسدود می‌کند و به این ترتیب قطرات عرق راهی برای خارج شدن از منطقه زیر بغل نخواهند داشت.

استیک ضد عرق بهتر است یا رول ضد تعریق یا همان مام؟

اکنون که روشن شد که این دو از نظر عملکرد کاملاً یکسان و تنها در نوع مواد متفاوت هستند می‌توان به این پرسش به سادگی پاسخ داد. در واقع این‌که کدام‌ یک از این محصولات بهتر است، تنها یک ترجیح شخصی است. از آن جهت که تنها تفاوت رول ضد عرق با استیک ضد تعریق در این است که رول ضد عرق یا مام بعد از استفاده یک احساس رطوبت در بدن ایجاد می‌کند. اگر لمس این احساس را دوست ندارید، پس می‌توانید از استیک ضد تعریق مردانه استفاده کنید که جامد و خشک است. به همین دلیل بعد از مصرف احساس خیس بودن زیر بغل به شما دست نخواهد داد. اگر انتخاب شما برای یک محصول کنترل کننده تعریق زیاد، استیک ضد عرق است، بد نیست این نکته را بدانید که برخی از استیک های ضد عرق به خاطر جنس مواد صابونی خود،

آیا باید حتماً استیک ضد تعریق یا رول ضد تعریق فاقد آلومینیوم خرید؟ اکنون که در خصوص رول ضد تعریق و استیک ضد تعریق مردانه و زنانه به طور مفصل بحث کردیم، بد نیست در مورد آلومینیوم کلراید، که یکی از اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده محصولات ضد عرق است نیز کمی اطلاعات ارائه کنیم. پیش تر، در مقالات همین وبلاگ در مورد چیستی و چرایی استفاده از آن در رول و استیک ضد تعریق مردانه و زنانه اطلاعات جامعی ارائه شده است. اما همواره این سؤال از جانب مصرف کنندگان محصولات ضد تعریق در تمام دنیا وجود دارد که آیا آلومینیوم کلراید ماده‌ای سمی است یا خیر؟ آیا استفاده مکرر از ماسک مو ویتابلا دکتر بیز که این ماده را در ترکیبات خود دارند منجر به سرطان پوست می‌شود؟

استیک ضد تعریق یا رول ضد تعریق در پاسخ به این پرسش‌ها باید گفت واقعاً لزومی ندارد که برای یافتن استیک یا رول ضد تعریق فاقد آلومینیوم تمام فروشگاه های محصولات بهداشتی را زیر پا بگذارید یا همه برندها را بررسی کنید. تحقیقات عمده در مورد ضد عرق‌های دارای آلومینیوم از اوایل دهه 2000 میلادی نشان داده است که تقریباً مشکل خاصی در استفاده از این محصولات وجود ندارد. در واقع گرچه در برخی مجلات بهداشتی تبلیغات زیادی بر ضد آلومینیوم کلراید می‌شود اما شما تا زمانی که به این ماده حساسیت خاصی نداشته باشید، می‌توانید از محصولاتی که در ترکیبات خود آلومینیوم کلراید دارند، استفاده کنید.

گرچه هنوز ثابت نشده است که آلومینیوم کلراید ماده‌ای سرطان‌ زا است یا در پیشرفت غدد سرطانی نقش دارد، اما اگر احساس کردید که استفاده از برخی مام‌ها در شما تنگی نفس یا مشکلات پوستی ایجاد می‌کند بهتر است مصرف این محصولات را متوقف کنید. دوش گرفتن، خشک کردن بدن و موها، مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، استفاده از مام زیر بغل یا دئودورانت، لباس پوشیدن و رفتن سر کار و زندگی روزانه. این روتین آغاز یک روز برای میلیون ها نفر در دنیا است.

بهترین مارک رول ضد تعریق چیست؟

روشن ترین پاسخ به پرسش فوق این است که بهترین مارک رول ضد تعریق، مارکی است که:

  • محصول آن متناسب با ویژگی های پوست شما است.
  • شما میزان پوشانندگی آن را دوست دارید.
  • رایحه های آن برای شما دلپذیر است.
  • قیمت آن مناسب است.

اما در میان شرکت های موجود در بازار که عطر مو ویتابلا تولید میکنند، نام چند برند به دلیل سابقه طولانی تولید یا کیفیت بالای محصولات همواره در صدر لیست فروش قرار دارد. به طور مثال: رول ضد تعریق نیوا یکی از محصولات بهداشتی محبوب و پرفروش در ایران است. اگر تصمیم به خرید رول ضد تعریق نیوا را دارید بد نیست بدانید این محصول پوشانندگی خوبی دارد. همچنین استفاده از آن به لباس شما آسیبی وارد نمی‌کند. یعنی بعد از استفاده از رول ضد تعریق نیوا می‌توانید به راحتی هر لباسی با هر رنگی بپوشید. رول ضد تعریق نیوا در انواع و اقسام مدل‌ها با چندین رایحه مختلف و با تقسیم‌بندی زنانه و مردانه تولید و روانه بازار می‌شود..

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.
دکمه بازگشت به بالا