ایرانی کسب و کارعمومی

کانسیلر بعد از کرم پودر

از بین بردن لک، تیرگی‌های صورت و یا حتی برجسته‎کردن برخی ازبخش‌های صورت، مزیت فوق‌العاده‌ای می باشد که از طریق امکان پذیر است. بدیهی است که داشتن پوست سالم و فاقد لک و کک ‎و ‎مک از طریق درمان‌های تخصصی توسط کرم شب و روز لاکچری کوین و مناسب پوست امکان‌پذیر خواهد بود ولی کانسیلر و کرم‌پودر‌ها راه‌حل مناسبی برای مناسبت‌ها و جشن‌های مهم است. کانسیلر و اشکالات پوستی را به خوبی کاور کرده و ظاهر پوست را صاف و درخشان می‌کنند؛ ولی چه زمانی باید از کانسیلر استفاده کرد؟ قبل از کرم‌پودر یا بعد از کرم‎پودر؟

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یا تصحیح‌کننده در واقع همان کرم‌پودر است ولی به صورت فشرده‌تر؛ کانسیلر برای بخش‌های مختلف صورت استفاده می‌شود‌ و مزیت استفاده از آن، ایجاد حالتی طبیعی است. رنگ‌های مختلف کانسیلر، متناسب رنگدانه‌های پوست طراحی شده و به پوست حالت مصنوعی نمی‌دهد؛ بنابراین برای پوشاندن موقتی ایرادات پوستی یا ایجاد خطای دید مثبت، بسیار کاربردی است. کانسیلر، از کرم‌پودر هم سبک‌تر است. با استفاده از کانسیلر، برای پوشاندن چهره نیازی به استفاده از مقدار زیادی کرم پودر ندارید.

کاربرد کانسیلر چیست؟

رفع ایرادات پوستی چون تیرگی و گودی زیر چشم، ایجاد خطای دید در اندازه بینی، پوشاندن قرمز‌ی اطراف بینی، پوشاندن خط خنده و یا برجستگی گونه به کار می‌رود. به‎طورکل، با استفاده از کانسیلر می‌توان بخش‌هایی از صورت یا آرایش را پنهان کرد و جلو‌ه‌ی دیگری به آن داد. زاویه‌سازی، جلوگیری از ریزش سایه یا ، پوشاندن پف و افتادگی پلک‌ و یا پوشاندن اشتباهات آرایشی نیز از دیگر کاربردهای کانسیلر است.

انواع کانسیلر

کانسیلر انواعی دارد که به منظورهای گوناگونی استفاده می‌شود و هرکدام ویژگی متفاوتی دارند. انواع کانسیلر شامل سه دسته است:

 • کانسیلر مایع
 • کانسیلر جامد
 • کانسیلر پودری

کانسیلر مایع

کانسلیر مایع، انعطاف‌پذیر است و به علت بافت شل و مایع به راحتی پخش می‌شود. مناسب نواحی بزرگ است و استفاده از آن راحت‌ است. از این رو برای اطراف چشم گزینه مناسبی است. کانسیلر مایع خود نیز انواعی دارد که جلوه‌های گوناگونی به صورت می‌دهد و می‌تواند براق، مات و یا ساتنی باشد. کانسیلر ساتنی جلوه‌ی طبیعی‌تری به صورت می‌بخشد ولی به علت ماندگاری کوتاه مدت برای مراسم‌های طولانی مناسب نیست.

کانسیلر جامد

کانسیلر جامد که از آن با عنوان کانسیلر ماژیکی یا استیکی هم یاد می‌شود؛ نسبتا سخت پخش می‌شود ولی قابلیت پوشانندگی مناسبی دارد. این نوع کانسیلر در ایجاد سایه در نواحی کوچک و محدود مثل بینی کاربرد دارد. اگر چه بافت این کانسیلر ضخیم و سخت‌تر است ولی برای افرادی که دچار سیاهی بیش از حد دور چشم هستند، گزینه مناسبی است. در پخش کردن کانسیلرهای جامد دقت و توجه بیشتری به خرج دهید؛ بافت غلیظ این نوع کانسیلر دیر‌تر روی پوست پخش می‌شود و ممکن است رد آن روی پوست بماند.

کانسیلر پودری

بافت پودری این کانسیلر برای پوشاندن زخم و عارضه‌های پوستی کوچک و محدود مناسب است.

نحوه استفاده از کانسیلر در آرایش صورت

مقدار کمی از کانسیلر را به نقطه مورد نظر بزنید و سپس با استفاده از اسفنج یا براش، به خوبی آن را  روی پوست پخش کنید. در آخر باید در محل موردنظر کمی تثبیت‎کننده بزنید. برای استفاده از کانسیلر، براش مخصوصی وجود دارد که محکم، باریک و مخروطی است.

کانسیلر قبل از کرم پودر یا بعد آن؟

کانسیلر را می‌توان قبل یا بعد از کرم‌پودر استفاده کرد؛ ولی معمولا توصیه می‌شود ابتدا کرم پودر بزنید و بعد ایرادات پوستی را با کانسیلر بپوشانید. این توصیه به این علت هست که اگر بعد از زدن کرم پودر، پوست به خوبی کاور نشد، لک و تیرگی‌ها را با استفاده از کانسیلر بپوشانید تا صورت‎تان آرایشی ملایم و طبیعی داشته باشد؛ و با استفاده از مقدار زیادی کانسیلر و کرم پودر صورت‌تان را لایه‌ی سنگین و غلیظی از این کرم‌ها می‌پوشاند. دقت کنید که با استفاده از مقدار زیادی کانسیلر حالت بدی به آرایش‌تان ندهید. از دیگر دلایل این توصیه، اشاره به این نکته است که اگر ابتدا کانسیلر بزنید و بعد کرم‌پودر، ممکن است حین پخش کردن کرم‌پودر، کانسیلر  نیز در تمام صورت‎تان پخش شود و دوباره لک‌ و تیرگی‌ها نمایان گردد. برای دانستن از قیمت کرم پودر لاکچری کوین اصل از سایت بیزپلاس کمک بگیرید.

با این حال، برخی دچار تیرگی بیش از حد دور چشم هستند یا صورت‌شان پر از کک و مک و جای جوش است. این افراد می‌توانند قبل از زدن کرم‌پودر، مقدار کمی از کانسیلر را روی نقاط دارای ایراد بزنند. اگر بعد از زدن کرم‌پودر احساس کردید همچنان لک‌ و تیرگی‌ها به صورت یک‌دست کاور نشده‌اند، می‌توانید مقدار بیشتری کانسیلر استفاده کنید.

فراموش نکنید که مقدار کانسیلر روی پوست‌تان حالت طبیعی خود را حفظ کند. البته گفتنی‌است که میکاپ‌آرتیست‌های حرفه‌ای ترکیبی از این دو شیوه را به‌کار می‌برند؛ بدین صورت که ابتدا لایه‌ی بسیار نازکی کرم‌پودر را روی کل صورت پخش می‌کنند؛ سپس با استفاده از کانسیلر ایرادات چهره را می‌پوشانند و در آخر با مقداری کرم‌پودر، صورت را یک‌دست می‌کنند.

تکنیک‌های کاربردی استفاده از کانسیلر

 1. برای پوشاندن لک‌ و تیرگی‌های صورت، باید از کانسیلری استفاده کنید که فقط دو درجه از رنگ پوست روشن‌تر باشد.
 2. با استفاده از کانسیلر می‌توان رنگ کرم‌پودر را هم تصحیح کرد؛ اگر رنگ کرم‌پودر کاملا با پوست هم‌خوانی نداشته باشد نیز می‌توان با استفاده از کانسیلر رنگ مناسب، رنگ کرم‌پودر را روی پوست تنظیم کرد.
 3. برای این که کانسیلر و کرم‌پودر بهتر روی پوست پخش و با رنگ پوست هماهنگ شود، کمی اسفنج آرایشی‌تان را نمدار کنید و با ضربه‌های آهسته و دورانی، کرم را روی صورت پخش کنید.
 1. به یاد داشته باشید که بافت کرم‌پودر برای اطراف چشم سنگین است و برای استفاده در اطراف چشم مناسب نیست. برای دور چشم خود از کرم دور چشم کوین فرانسه استفاده کنید.
 1. برای این‌که هنگام استفاده از کانسیلر در اطراف چشم، به پوست اطراف چشم‎تان آسیب نرسد، بِراش را مثلث‌وار روی صورت بکشید.
 2. برای پوست اطراف چشم باید از کانسیلر‌های سبک استفاده کنید؛ کانسیلرهای غلیظ اثر معکوس می‌گذارند. با استفاده از این کانسیلرها چروک‌های ریز هم درشت‌تر به‌نظر می‌رسد.
 3. از کانسیلر‌های خیلی روشن‌تر از پوست‎تان استفاده نکنید؛ اگر کانسیلر نزدیک به رنگ پوست‎تان نباشد، علاوه بر این که لک‌ها نمی‌پوشاند، آن‌ها را بیشتر از حالت معمول نمایان می‌کند.
 4. مقدار بسیار کمی از کانسیلر برای پوشاندن لک‌ و تیرگی‌ها کافی است؛ استفاده از حجم زیادی کانسیلر حالت مصنوعی و غیر طبیعی ایجاد می‌کند.
 5. در انتخاب و خرید کانسیلر‌ها دقت کنید؛ کانسیلرهای حاوی چربی و ترکیبات مضر باعث ایجاد جوش و میلیا می‌شوند.
 6. انواع کانسیلرها و موارد استفاده از هر کدام از رنگ‌ها را بشناسید تا نتیجه‌ی مطلوبی حاصل کنید؛ به عنوان مثال رنگ هلویی مناسب پوشاندن تیرگی و پف زیر چشم و رنگ سبز، مناسب کاور کردن نقاط قرمز صورت است.

نحوه استفاده از کانسیلر در آرایش صورت

 • برای پوشاندن لکه و تیرگی صورت، باید از کانسیلری استفاده شود که دو درجه از پوست صورت روشن‌‌تر باشد.
 • اولویت استفاده از کانسیلر یا کرم پودر بسیار مهم است.
 • با استفاده از کانسیلر می‌توان رنگ کرم پودر را تصحیح کرد. اگر رنگ کرم پودر کاملا با پوست همخوانی نداشته باشد می‌توانید با استفاده از کانسیلر رنگ مناسب را روی پوست تنظیم کنید.
 • استفاده از کرم پودر برای اطراف چشم به هیچ عنوان مناسب نیست.
 • کانسی لر یا کرم پودر اگر به اندازه استفاده شود، جلوه بسیار زیبا و طبیعی به صورت هدیه می‌دهد.
 • از کانسیلرهای بسیار روشن‌تر از پوستتان استفاده نکنید. اگر رنگ کانسیلر نزدیک به پوست صورت شما نباشد؛ علاوه بر آنکه لکه‌های پوست صورت را نمی‌پوشاند، باعث نمایان‌تر شدن آن می‌شود.
 • برای پوست اطراف چشم باید از کانسیلرهای سبک استفاده شود؛ چراکه کانسیلرهای غلیظ اثر معکوس دارند و چروک‌های ریز نیز درشت به نظر می‌رسد.
 • در انتخاب و خرید کانسیلر باید بسیار دقت شود، کانسیلرهای حاوی چربی و ترکیبات مضر باعث ایجاد جوش بر روی صورت می‌شود.

فرق بین کانسیلر و کرم پودر چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت بین کرم پودر و کانسیلر در میزان کاور و بافت آن‌ها است. معمولا بافت کرم پودر سبک‌تر است و کل صورت را یکدست می‌کند؛ اما کانسیلر حالت سنگین‌تری دارد که برای کاور کردن عیوب صورت ساخته شده است و با استفاده از کرم قابل پوشش نیستند.

کانسیلر اصلاح کننده رنگ چیست؟

تصحیح رنگ یک تکنیک فوق‌العاده و حرفه‌ای است که میکاپ‌ آرتیست‌ها سالیان بسیاری است از آن استفاده می‌کنند. در ادامه رنگ‌های اصلاح کننده کانسیلر را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

کانسیلر سبز: در بین رنگ‌ها، رنگ سبز مکمل رنگ قرمز است؛ بنابراین برای پنهان کردن هر گونه قرمزی بر روی پوست اعم از جوش و جای جوش بسیار کاربرد دارد.

کانسیلر نارنجی: نارنجی متضاد آبی است. اگر پوست تیره با گودی آبی زیر چشم دارید، کانسیلر نارنجی برای پنهان کردن لایه‌های ناهموار، بسیار مورد استفاده است.

کانسیلر زرد: کانسیلر رنگ زرد می‌تواند برای پوشاندن هر لکه‌ای استفاده شود. با استفاده از یک کانسیلر زرد می‌توان کبودی‌های زیرچشم را پنهان کرد.

کانسیلر بنفش: بنفش بهترین راه حل برای مقابله با زخم‌های زرد و درخشندگی پوست است.

نحوه استفاده از کانسیلر اصلاح کننده رنگ پوست

کانسیلر بنفش: اگر قصد دارید که زردی پوست را از بین ببرید باید به سراغ قسمت‌های بزرگ صورت مثل پیشانی، دوطرف صورت و فک بروید. برای تمام اطراف صورت از یک عدد پد استفاده کنید.

کانسیلر نارنجی: مقداری از کانسیلر را به قسمت‌های تیره پوست بزنید و با استفاده از انگشت یا پد ترکیب کنید.

کانسیلر زرد: کانسیلر را زیر چشم به شکل مثلث بزنید، سپس با استفاده از پد آن را به راحتی ترکیب کنید.

تکنیک و نکات استفاده از انواع کانسیلر

 • بهترین گزینه برای میکاپی ایده‌آل اول استفاده از کرم پودر و پرایمر و بعد کانسیلر است.
 • کانسیلر باید به آرامی بر روی پوست پخش شود و آن را نمالید.
 • از رنگ مناسب پوست خود استفاده کنید.
 • با استفاده از کانسیلر یک ناحیه مثلثی اطراف چشم ایجاد کنید، اینکار علاوه بر زیباتر کردن چشمان شما ناحیه تیره اطراف چشم را کاملا می‌پوشاند.
دکمه بازگشت به بالا