اقتصادیایرانی کسب و کار

درگاه پرداخت بین المللی بدون تحریم برای دراپ شیپینگ

نقل و انتقالات ارز از یک کشور به کشوری دیگر به طور طبیعی بسیار راحت انجام می شود و در واقع هیچ گونه مشکلی در طی آن ایجاد نمی شود، اما در کشور ایران متاسفانه به دلیل محدودیت های اقتصادی همانند تحریم این نقل و انتقالات ارز به کشور ایران یا هر کشور دیگری که تحریم شده است بسیار دشوار است.

 

چگونه یک کسب و کار دراپشیپینگ را شروع کنم:

تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار دراپشیپینگ

در گام اول باید با بررسی همه جوانب کار تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار ورکشاپ دراپ شیپینگ  کنید. باید توجه کنید که این یک مسیر ساده نیست و نیازمند صرف هزینه یعنی زمان و انرژی است. پس قبل از هرچیزی باید چالش های پیش رو را برسی و سپس تصمیم نهایی خود را برای ساخت آن بگیرید.

موضوع فعالیت فروشگاه خود را انتخاب کنید

انتخاب نوع محصولاتی که قصد فروش آن را دارید بسیار مهم است. در اینجا شما دو استراتژی را میتوانید دنبال کنید:

اول: ایجاد یک فروشگاه تخصصی در یک حوزه خاص ( لوازم موبایل – لباس سایز بزرگ – محصولات اورگانیک و . . . )

دوم: راه اندازی یک فروشگاه جامع با چندین و چند گروه کالایی

این گام را جدی بگیرید؛ چرا که در میزان موفقیت کسب‌وکار شما تاثیر زیادی دارد. می‌توانید فروشگاه خود را با تنها یک نوع محصول، مثل: محصولات آرایشی و بهداشتی راه‌اندازی کنید. هم‌چنین، می‌توانید به صورت گسترده و با فروش انواع زیادی از محصولات شروع به کار کنید. توصیه ما این است که از استفاده کنید و تنها روی یک نوع محصول متمرکز شوید.

حواله سوئیفت

یکی از روش های پرداخت و دریافت ارز در ایران، حواله سوئیفت است. در واقع اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن سوئیفت را معرفی کنیم، می توان گفت که این شبکه برای پرداخت و دریافت پول بین بانک ها در مقیاسی جهانی عمل می کند، از جمله ویژگی های این روش داشتن امنیت بالا و همچنین سرعت زیاد برای انتقالات ارز به هر کشوری اشاره کرد. دیگر ویژگی سوئیفت این است که این اختیار را برای شما فعال کرده است تا تصمیم بگیرید که کارمزد حواله را خود پرداخت کنید، یا اینکه حواله را بین خود و گیرنده تقسیم کنید و یا همچنین می توانید از اصل پول کارمزد را کم کنید. البته ذکر این نکته نیز لازم است که کارمزد سوئیفت بسیار اندک است و همچنین پروسه را بین 24 ساعت تا 7 روز به اتمام می رساند.

وسترن یونیون

در ابتدا لازم است بدانید که شرکت مالی وسترن یونیون در اصل آمریکایی است و شعبه ای در کشور ایران ندارد. البته این شرکت یکی از بهترین خدمات را در حیطه ی نقل و انتقالات ارزی از جهت سرعت بالای به اتمام رساندن پروسه ها در اختیار شما می گذارد و در سراسر دنیا شعبه دارد که شما می توانید به نزدیک ترین شعب آن مراجعه کنید و از خدمات آن بهره ببرید.

این شرکت همچنین دارای ویژگی های مثبت دیگری است که از جمله ی آن ها می توان به حواله پول به صورت پستی، انتقال وجه فرد به فرد، پرداخت های تجاری و یا خدمات اقتصادی اشاره کرد، البته این شرکت علاوه بر خدمات گفته شده دارای مزایای بسیار زیادی است و به همین دلیل است که توانسته افراد زیادی را به خود جذب کند، برای مثال کارمزدهای بسیار پایینی نسبت به دیگر بانک ها دارد و یا اینکه با کمک آن دیگر نیازی به باز کردن حساب رسمی در بانک نخواهید داشت. بنابراین یکی دیگر از بهترین روش های پرداخت و دریافت ارز در ایران، وسترن یونیون است.

می‌توانید هر نوع محصولی را از لوازم جانبی گرفته تا پوشاک و غیره در سایت خود بفروشید. معرفی وب سایت عمده فروشی چینی به شما کمک میکند . در این حالت شما باید تمرکز خود را بر روی بازاریابی قرار دهید و تلاش کنید که انواع مخاطب را به روی سایت خود بیاورید و با پوشش سطح زیادی از نیازهای مشتریان، فروش محصولات خود را تضمین کنید.

درگاه پرداخت  پی پال

احتمالا شما تا کنون اسم پی پال را به عنوان یکی از روش های پرداخت و دریافت ارز در ایران شنیده باشید.در اصل پی پال یک سیستمی است که شما از طریق آن می توانید به صورت الکترونیکی اقدام به نقل و انتقال ارز به ایران کنید. البته ذکر این نکته ضروری است که پی پال نیز به دلیل تحریم ها هیچ خدماتی را در اختیار کاربر ایرانی قرار نمی دهد اما با این وجود شما می توانید از طریق مجموعه ی 20 پیمنت اقدام کنید. پی پال این امکان را فراهم کرده است که شما با کمک مجموعه ی 20 پیمنت و یا اینکه با باز کردن حساب در آن به سراسر دنیا پول نقل و انتقال دهید. انجام پروسه ی نقل و انتقال ارز در این روش نیز بسیار سریع انجام می شود اما اگر قصد افتتاح حساب در این سیستم را دارید به دلیل تحریم ها ممکن است از شما زمان بیشتری را بگیرد.

 

وب مانی

چه کسی با وب مانی آشنا نیست؟ در حقیقت وب مانی یک سرویس است همانند پی پال و شما می توانید با کمک آن و از راه الکترونیکی اقدام به نقل و انتقالات ارزی کنید. البته جالب است بدانید که وب مانی یکی از سرویس هایی است که هیچ محدودیتی را برای کشورهای تحت تحریم اعمال نکرده است و شما به عنوان کاربر ایرانی به راحتی می توانید اقدام به دریافت و یا پرداخت ارز در ایران کنید. یک کاربر ایرانی می تواند در این سرویس ثبت نام کند و برای شارژ کردن حساب خود اقدام کند و سپس به سرعت مبلغ مورد نظر خود را به سراسر دنیا انتقال دهد.

ویزا و مستر کارت

 

دیگر راهکار بسیار کاربردی یا به عبارتی یکی دیگر از روش های پرداخت و دریافت ارز در ایران، ویزا کارت و مستر کارت است. همان طور که از نام آن ها نیز مشخص است است، ویزا کارت و مستر کارت یک نوع کارت های اعتباری هستند که کاربران مبلغی را در آن واریز می کنند و سپس با کمک آن اقدام به خرید آنلاین از سراسر دنیا می کنند البته کاربرد این کارت ها فقط برای خرید آنلاین نیست و به عبارتی می توان از طریق آن ها نقل و انتقالات پول را انجام داد. البته برای استفاده از این روش نیز باید از مجموعه ی 20 پیمنت استفاده کنید و به کمک آن ها ویزا کارت و مستر کارت دریافت کنید. اگر چه این کارت ها پروسه های نقل و انتقالات را نیز برای کاربران ایرانی سخت کرده است اما در کل استفاده ای بسیار امن دارد.

ارز دیجیتال

یکی دیگر از روش های پرداخت و دریافت ارز در ایران پول مجازی و یا همان رمز ارزها است. یک کاربر می تواند کیف پول های دیجیتالی دریافت کند و به هر مقدار که تمایل دارد ارز در آن ذخیره کند و یا اینکه این ارزها را به فروش برساند. به عنوان مثال مقداری از ارز نقدی خود را به صورت پول مجازی تبدیل کند و آن را وارد کشور کند و سپس به وجه ریالی تبدیل کند، البته این روش خطرات احتمالی نیز دارد و باید بسیار دقت کرد.

روش دریافت و پرداختی ای که توسط تیم بهزادایکام مورد تائید و مورد استفاده قرار می گیرد، ، و همچنین درگاه استرایپ می باشد. جهت دریافت هرگونه مشاوره درباره هر کدام از درگاه های پیشنهادی میتواند از طریق واتساپ پشتیبانی، به صورت رایگان یک مشاوره تلفنی دریافت کنید.

ترفندها و روش های کسب درآمد از دراپ شیپینگ

شما بعد از ایجاد یک سایت فروشگاهی دراپشیپینگ میتوانید با فروش کالا در کانال های مختلف فروش کسب درآمد کنید. اگر شما رسانه ای برای معرفی محصولات داشته باشید، کار فروش شما بسیار سریعتر و آسانتر می‌شود.

مثلا اگر شما یک سایت خبری یا یک سایت آموزشی دارید، میتوانید با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و اتصال آن به سیستم دراپ شیپینگ محصولات خود را تبلیغ کنید و کسب درآمد داشته باشید.

همچنین اگر شما یک گروه تلگرام یا اینستاگرام دارید، میتوانید با نمایش محصولات جذاب برای مخاطبان خود فروش محصول خود را افزایش دهید. در کنار این موارد، میتوانید از کانال هایی مثل سئو و کسب جایگاه در نتایج جستجو گوگل هم بازدید بگیرید و محصولات را بفروشید. همچنین در ایران با اتصال سایت خود به ترب و ایمالز، میتوانید از این طریق هم برای فروختن محصولات تلاش کنید.

می‌توانید محصولات بسیار خاصی را انتخاب کنید و  با خرید  وفروش Shopify Sales Recap مهارت لازم را پیدا کنید. . در این حالت شما به علت تخصصی بودن مشتری های خاص را پیدا می کنید و میتوانید کانال فروش قدرتمندی را برای خود ایجاد نمایید. به علاوه، شانس رتبه گرفتن در نتایج جستجو را برای خود بسیار بالا می برید. البته شما نیاز به تسلط خوب در این حوزه دارید تا بتوانید به سوالات مشتریان خود پاسخ دهید.

دکمه بازگشت به بالا