انواع سشوار هتلی

سشوار شخصی و سشوار هتلی یکی از بخش های حذف نشدنی زندگی روزانه برخی از افراد به شمار می آید که تحت هیچ شرایطی نمیتوان آن را نادیده گرفت. برخی از افراد در هنگام سفر اقدام به حمل سشوار های خود می کنند. اما سشوار هتل در هتل ها وجود دارد! بیشتر هتل های موجود، سشوار هتل را در لیست خدمات خود به مشتریان و اقامت کنندگان قرار داده اند. البته که سشوار هتل همانند مسواکی که هتل در اختیار شما قرار می دهد نیست و نمی توانید آن را در انتهای اقامت با خود ببرید، اما سشوار هتلی برای برخی از افراد از جمله مهم ترین خدماتی است که یک هتل میتواند ارائه دهد.

پیشتر، در زمان اختراع سشوار ممکن است از آن تنها برای خشک کردن مو استفاده می کردند اما امروزه از سشوار برای ایجاد ظاهری آراسته استفاده میکنند و به موهای خود حالت می دهند. پس سشوار هتلی بخشی حیاتی از خدمات هر هتلی به شمار میرود. به علاوه سشوار هتلی دارای انواع گوناگونی است که در ادامه این مقاله میخواهیم به بررسی انواع سشوار هتل بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید

سشوار هتل

بسیاری از مردم با روال روزانه شستن، خشک کردن و آرایش آشنا هستند. اگر زمان کافی به آن داده شود، در نهایت موها خود به خود خشک می شوند، اما بیشتر افراد برای تسریع این روند به سشوار مراجعه می کنند. در حالی که علم ممکن است ارتباط بین سرهای خیس و سرماخوردگی را رد کرده باشد، نشستن با مو های خیس، به ویژه در فصل زمستان، هنوز سرگرم کننده نیست. سشوار برای اولین بار به عنوان سشوار در دهه 1920 فروخته شد. در ابتدا استفاده از آنها بسیار خطرناک بود. صدها نفر وقتی سشوارهای خود را در سینک و وان پر از آب انداختند دچار برق گرفتگی شدند.

با این حال، امروزه به دلیل ظهور قطع کننده های مدار (GFCI) بعید است. از سال 1991، تمام سشوارهای قابل حمل طبق قانون فدرال ایالات متحده ملزم شده اند که از شما در برابر شوک الکتریکی محافظت کنند، اگر یک سشوار هنگام وصل به برق به طور تصادفی در آب بیفتد.

این موضوع چه روشن یا خاموش بودن سشوار صادق است. GFCI بزرگتر و پلاگین پلاریزه ای است که در بسیاری از دستگاه های مصرف کننده مشاهده می کنید. هنگامی که آنها به برق وصل می شوند، GFCI ها مقدار جریانی را که از یک شکاف پریز برق از مدار الکتریکی به شکاف دیگر می گذرد نظارت می کنند. اگر نشتی در جریان احساس کنند، مدار را قطع می کنند.

سشوار هتل نیز یکی از انواع سشوار است که در هتل ها در اختیار شما قرار میدهند تا بتوانید با استفاده از آن نیاز خود را برای داشتن مو هایی خشک و زیبا رفع نمایید. برند و کیفیت سشوار هتل از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که هر سشوار هتل باید بتواند به خوبی در مدت زمان زیادی به فعالیت بپردازد و دچار ضعف و یا افت کارایی نشود

انواع سشوار

اساساً کار سشوار هتل مفهومی ساده است. فن موجود در سشوار هتل هوای خنک را به سمت المنت حرارتی (کویل) هل می دهد و هوا به دلیل وجود المنت گرم کننده گرم می شود و به بیرون از نازل متمرکز سشوار می دمد. بیایید به انواع سشوارها نگاهی بیندازیم، چهار روش متداول گرمایش سشوار وجود دارد.

سشوار یونی

سشوار سرامیکی یا چینی

سشوار تورمالین

سشوار تیتانیومی

سشوار یونی

در فناوری  Ionic، تعدادی یون با بار منفی هنگام عبور هوا از جریان الکتریکی در سیم پیچ فلزی (سیم نیکروم) تولید می شود. سپس این یون های دارای بار منفی به شکستن مولکول های آب با بار مثبت کمک می کند و بدون از بین بردن رطوبت مو را خشک می کند و مو را صاف و ابریشمی می کند سشوار هتل یونی می توانند هر ماده گرمایی مانند نیکروم، سرامیک داشته باشند.

به عبارت دیگر سشوارهای یونی می توانند ترکیبی از سرامیک، تیتانیوم یا تورمالین باشند. مزیت سشوار یونی این است که این سشوار هتل در زمان صرفه جویی می کنند زیرا به خشک شدن سریع مو کمک می کنند. این سشوارها یون هایی با بار منفی تولید می کنند که مولکول های آب را می شکنند و کوتیکول ها را می بندند تا رطوبت موهای شما خشک شود. سشوارهای یونی برای حالت دادن مناسب نیستند، به موهای شما حجم نمی دهند و خاصیت جهشی ندارند. این سشوارها برای موهای نازک و کوتاه مناسب نیستند.

سشوار سرامیکی

سشوار هتل سرامیکی با سشوار هتل یونی متفاوت هستند. در اینجا، در سشوارهای سرامیکی، مواد گرمایشی از خاک رس سرامیکی یا مواد چینی ساخته می شود. برخلاف مواد فلزی، مواد سرامیکی گرمای یکنواختی را فراهم می کند به طوری که سشوارهای سرامیکی به موهای شما آسیب نمی رسانند.

سشوارهای سرامیکی گرمای مادون قرمز را ساطع می کنند که به ساقه موهای شما نفوذ کرده و رطوبت داخل مو را خشک می کند. سشوارهای سرامیکی نیز همراه با هوای گرم یون های دارای بار منفی از خود ساطع می کنند. مزیت سشوار هتل سرامیکی این است که خیلی سریع گرم می شود و گرمای یکنواختی را در انتهای سطح نازل یا سطح پخش کننده به شما می دهد. در سشوارهای سرامیکی، خاک رس سرامیکی به طور کلی روی هر یک از قسمت های داخلی سشوار هتل استفاده می شود، برخی از سشوارها از عنصر گرمایش سرامیکی استفاده می کنند.

به طوری که گرمای تشکیل شده در خشک کن به دلیل این خاک رس سرامیکی یکنواخت می شود. سشوار هتل سرامیکی هم برای حالت دادن و هم برای خشک کردن هر نوع مویی مناسب هستند و آن‌ها را براق‌تر، صاف‌تر و ابریشمی‌تر می‌کنند. افرادی که مرتب موهای خود را خشک می کنند می توانند از نوع سرامیکی سشوار استفاده کنند.

سشوار تورمالین

تکنولوژی تورمالین یکی دیگر از فناوری های مورد استفاده در سشوار هتل است. تورمالین یک ماده معدنی چند رنگ است که اساساً یک سنگ قیمتی است. تورمالین یک کانی پیروالکتریک و پیزوالکتریک است، به طوری که وقتی نیرویی به این کانی وارد شود، بار الکتریکی ایجاد می کند. کانی تورمالین هم یون های باردار منفی و هم گرمای مادون قرمز ساطع می کند و آن را خشک کن یونی و مادون قرمز می کند. اساساً می توان از معدنی تورمالین در ساخت سشوار یونی قوی یا سشوار مادون قرمز استفاده کرد.

مزیت سشوار هتل تورمالین این است که این سشوارها نسبت به سایر سشوارهای یونی یا سرامیکی موثرتر و سریعتر هستند. ماده معدنی تورمالین به مولکول های کوچک خرد می شود و در قسمت های داخلی بدن سشوار استفاده می شود یا گاهی اوقات از این پودر تورمالین بر روی المنت حرارتی استفاده می شود. سشوارهای تورمالین سشوار ایمن‌تری هستند، این سشوارها گرما را بسیار ملایم و یکسان تولید می‌کنند، به طوری که موها از گرما ایمن می‌شوند و کمتر آسیب می‌بینند.سشوارهای تورمالین 50 درصد سریعتر از سشوارهای یونی و سرامیکی هستند. سشوارهای تورمالین برای موهای ضخیم و وز بهترین گزینه هستند، اما برای موهای نازک و کوتاه به اندازه کافی مناسب نیستند.

سشوار تیتانیومی

سشوار تیتانیومی نوع دیگری از سشوارها هستند که در آن کویل حرارتی از فلز تیتانیوم ساخته شده است. سشوارهای تیتانیومی بسیار سریعتر از سشوارهای یونی، سرامیکی یا تورمالین هستند. سشوارهای تیتانیومی برای موهای نازک و کوچک ایمن نیستند زیرا دمای حرارت تولید شده از این سشوار ممکن است به موهای شما آسیب برساند. سشوارهای تیتانیومی جزو سشوارهای سبک محسوب می شوند.

 

دکمه بازگشت به بالا