انواع اتصالات مک و کاربرد آنها

خرید اتصالات مک

مک یکی از کمپانی های مطرح در حوزه تولید اتصالات گالوانیزه و دنده ای است که فعالیت خود را از سال 1987 میلادی در کشور چین آغاز نمود و پس از آن در دهه 1990 میلادی اقدام به صادارات محصولات خود به سایر کشورها نمود. در حال حاضر اتصالات باکیفیت مک که مطابق با استانداردهای جهانی تولید و عرضه می شوند، در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران موجود است و از آن در بخش های مختلف ساختمانی و صنعتی بهره گرفته می شود. از مهم ترین ویژگی های اتصالات گالوانیزه مک می توان به کیفیت بالا و قیمت رقابتی آن در مقایسه با سایر برندهای وارداتی اشاره نمود که موجب محبوبیت این اتصالات چدن چکش خوار در بازار شده است.

مشخصات تماس با کارشناسان پایپ تهران

پایپ تهران به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های بازرگانی کشور از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با هدف تأمین، تجهیزات و تاسیسات صنعتی و ساختمانی آغاز نمود و در بیش از دو دهه فعالیت خود توانست بخش وسیعی از نیازمندی‌های صنایع مختلف کشور از قبيل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، تأسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان، صنایع غذایی

آدرس تهران ،چهار راه گلوبندک خیام شمالی روبروی دادگاه جرائم اقتصادی پلاک928 (بازار تهران)
تلفن1 2155699825
تلفن2 2155699826
تلفن3 2155610448
تلفن4 2155610449

 

کاربرد اتصالات مک

این اتصالات که عموما برای تغییر دادن یا مسدود نمودن جریان سیالات، گرفتن انشعاب جدید و یا مرتبط نمودن لوله ها به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند، با توجه به کیفیت ساخت بالا در بخش های مختلف صنعتی بکار گرفته می شوند که برخی از آنها به شرح زیر است:

– این اتصالات در سیستم های لوله کشی آب خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

– این اتصالات کاربرد گسترده ای در سیستم های لوله کشی جهت آبیاری زمین های کشاورزی دارند.

– از اتصالات مک در سیستم های لوله کشی تهویه مطبوع استفاده فراوانی می شود.

– از دیگر کاربردهای این اتصالات می توان به استفاده از آنها در تاسیسات آتش نشانی و سیستم های لوله کشی تحت فشار هوا اشاره نمود.

نحوه ساخت اتصالات مک

اتصالات گالوانیزه مک غالبا به دو شیوه گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد ساخته می شوند و بر این اساس در چهار گروه اتصالات گالوانیزه سفید، اتصالات گالوانیزه سیاه، اتصالات گالوانیزه گرم و اتصالات گالوانیزه سرد دسته بندی می شوند. کاربرد اتصالات گالوانیزه سفید عمدتا انتقال آب و سایر سیالات است و اتصالات سیاه معمولا در سیستم های لوله کشی گاز بکار گرفته می شوند.

مزایای MECH

استفاده از این اتصالات در سیستم های لوله کشی مزیت های مختلفی دارد که برخی از آنها به شرح زیر است:

– این اتصالات نه تنها از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید می شوند، بلکه از نظر قیمت نیز در مقایسه با برندهای مشابه بسیار مقرون به صرفه اند و در عین حال نیز از تنوع بالایی برخوردار هستند.

– این تجهیزات لوله کشی به لطف بهره گیری از مواد اولیه مرغوب، گزینه مناسبی برای سیستم های مختلف لوله کشی به حساب می آیند؛ زیرا در مقابل و خوردگی و زنگ زدگی در محیط های مرطوب مقاومت فوق العاده ای دارند و این امر موجب کاهش هزینه ها جهت تعمیر و نگهداری از این اتصالات می شود.

– اتصالات مک از استحکام بالا و پوشش مناسب و در نتیجه عمر مفید بالایی برخوردار هستند و در صورت استفاده مناسب تا حدود سی سال کاملا قابل استفاده هستند.

– این اتصالات در طول فرآیند نصب آسیب نمی بینند و پس از نصب نیز به آسانی می توان آنها را باز و بسته نمود.

– این اتصالات بر خلاف اتصالات فلنجی و اتصالات جوشی، از پیچ و مهره و یا جوش دادن بی نیاز هستند و مونتاژ و نصب آنها نیز به سادگی قابل انجام است.

– این اتصالات از ضریب انبساط طولی اندکی برخوردار هستند و در دمای منفی بیست درجه سانتی گراد تا سیصد درجه سانتی گراد عملکرد مناسبی دارند.

انواع اتصالات مک و کاربرد آنها کدام است؟

این اتصالات دارای تنوع بالایی در بازار هستند که از جمله پرکاربرد ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

زانویی نود درجه گالوانیزه مک، زانویی چهل و پنج درجه، زانویی چپقی نود درجه گالوانیزه، زانویی چپقی چهل و پنج درجه گالوانیزه، سه راهی گالوانیزه مساوی، سه راهی گالوانیزه تبدیلی، مغزی گالوانیزه مک، مغزی گالوانیزه تبدیلی، بوشن، بوشن گالوانیزه تبدیلی، بوشن دنده ای، تبدیل گالوانیزه مک، درپوش گالوانیزه، مهره ماسوره، مهره ماسوره سیاه و روپیچ توپیچ.

از زانویی های گالوانیزه به منظور تغییر دادن مسیر لوله استفاده می شود، از سه راهی های گالوانیزه که در دو نوع سه راهی های تبدیلی و مساوی تولید می شوند جهت گرفتن انشعاب و همچنین متصل نمودن چند لوله به یکدیگر کمک گرفته می شود، مهره ماسوره ها در سیستم های لوله کشی با فشار بالا کاربرد دارند و بوشن های گالوانیزه نیز به عنوان رابط در سیستم های لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند.

برترین اتصالات گالوانیزه

اتصالات مک یکی از کمپانی های مطرح در حوزه تولید اتصالات گالوانیزه و دنده ای است که فعالیت خود را از سال 1987 میلادی در کشور چین آغاز نمود و پس از آن در دهه 1990 میلادی اقدام به صادارات محصولات خود به سایر کشورها نمود. در حال حاضر اتصالات باکیفیت مک که مطابق با استانداردهای جهانی تولید و عرضه می شوند، در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران موجود است و از آن در بخش های مختلف ساختمانی و صنعتی بهره گرفته می شود.

از مهم ترین ویژگی های اتصالات مک می توان به کیفیت بالا و قیمت رقابتی آن در مقایسه با سایر برندهای وارداتی اشاره نمود که موجب محبوبیت این اتصالات چدن چکش خوار در بازار شده است. اتصالات گالوانیزه مک ازلحاظ کیفیت تاحدودی با اتصالات گالوانیزه توپی برزیلی برابری میکند ولی از لحاظ قیمتی دارای قیمت مناسبتری نسبت به اتصالات برزیلی میباشد.

روش ساخت اتصالات گالوانیزه :

روش ساخت اتصالات گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد صورت می پذیرد. به عنوان مثال ، مقدار سيليکون و فسفر موجود در اتصالات گالوانیزه شديدا ضخامت و ظاهر پوشش گالوانيزه را تحت تاثير قرار می دهد . مقدار ۰.۰۴ % سيليکون يا بيشتر و يا مقدار ۰.۰۵ % فسفر يا بيشتر در اتصالات گالوانیزه منجر به ضخيم شدن پوشش مي شود ، که شامل آلياژهای آهن –روی می باشد. کربن ، سولفور و منگنز موجود در اتصالات گالوانیزه اثر کمی در ضخامت پوشش گالوانيزه دارد.

لیست انواع اتصالات گالوانیزه مک چین Mech که پایپ تهران در بازار توزیع میکند چیست ؟

 • سه راهی مساوی گالوانیزه Mech مک چین
 • انواع سه راه تبدیلی
 • انواع مهره ماسوره مک چین MECH
 • مغزی دنده ای گالوانیزه
 • انواع بوشن مک چین
 • زانو دنده ای گالوانیزه
 • زانو ۴۵ درجه دنده ای
 • انواع تبدیل گالوانیزه
 • زانو چپقی
 • زانو چپقی ۴۵ درجه
 • روپیچ توپیچ گالوانیزه
 • درپوش مک چین

مشخصات فنی اتصالات گالوانیزه مک MECH

اتصالات گالوانیزه مک چین ساخته شده از آهن چکش خوار  گالوانیزه شده میباشد که در موارد زیر کاربرد دارد :

 • تاسیسات آب ساختمان
 • تاسیسات صنعتی
 • سیستم تهویه مظبوع
 • تاسیسات آتش نشانی
 • خطوط لوله هوا تحت فشار
 • سیستم های آبیاری و کشاورزی

اتصالات گالوانیزه مک از لحاظ کیفیت تا حدودی با اتصالات گالوانیزه توپی برزیلی برابری میکند، ولی از لحاظ قیمتی دارای قیمت مناسبتری نسبت به اتصالات برزیلی میباشد برای خرید با پایپ تهران تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا